Połącz się z nami

Internet Maker

10 ciekawych stron wykorzystujących HTML5

Opublikowane

dnia

Wygląda na to, że projektanci zaczynają tworzyć strony z wykorzystaniem języka HTML5. Przyjrzyjmy się dziesięciu interesującym przykładom z całego świata.

WorldCup

http://robertivan.com/WorldCuphtml5.html

Stworzona przez amerykańskiego projektanta, Roberta Ivana, interaktywna infografika prezentująca wyniki Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Wykorzystuje języki HTML5 (nowe elementy, canvas, osadzanie fontów) i CSS3 (animacje). Nie działa pod IE.

To do list

http://designmilitia.co.uk/lab/todolist/index.html

Prosta aplikacja służąca do sporządzania listy zadań do zrobienia. Baza danych tworzona jest po stronie użytkownika za pomocą localStorage i nie wymaga korzystania z cookies. Niestety brakuje elementów charakterystycznych dla HTML-a 5, takich jak sekcje czy nawigacja.

Animowane.pl

http://animowane.pl/

Polska witryna zbierająca opisy i oceny kreskówek dla dzieci. Do oceny użyto localStorage, chociaż to raczej ciekawostka niż ważne rozwiązanie. Witryna wykorzystuje nowe elementy, a listy czy nawigacje są użyte zgodnie z przeznaczeniem. Strona jest przystosowana do różnych przeglądarek, w tym IE6 i IE9.

Hecht MediaArts

http://www.hechtmediaarts.de/

Strona niemieckiej agencji Hecht MediaArts. Na uwagę zasługuje wsparcie dla WAI-ARIA i wykorzystanie mikroformatów w galerii.

Daniel Menjivar

http://danielmenjivar.com/media/videos

Witryna kanadyjskiego kontrabasisty, Daniela Menjivara, to dobry pomysł na wykorzystanie elementów audio i video. Przedstawia dzięki nim swoje muzyczne dokonania również osobom korzystającym z urządzeń , które nie wspierają Flasha.

Newsweek

http://www.newsweek.com/

Międzynarodowa strona Newsweeka pokazuje, że HTML5 może zostać wdrożony nie tylko w projektach hobbystycznych. Wykorzystano tylko nowe elementy i WAI-ARIA, ale pozwala to sądzić, że HTML5 się rozwinie.

Mando Group

http://labs.mandogroup.com/

Blog brytyjsko-niemieckiej agencji Mando Group. Na stronie wykorzystano nowe elementy i rozbudowane funkcje formularzy. Animacja w CSS3 użyta jako tło razi, ale technicznie nie można jej nic zarzucić.

Collective Idea

http://collectiveidea.com/

Witryna amerykańskiej firmy programistycznej Collective Idea. Oprócz wykorzystania nowych elementów HTML-a 5, na uwagę zasługuje użycie mikroformatów do prezentowania danych.

Rallina

http://www.rallina.com/pages/technology

Aplikacja na iPada (działa również w zwykłych przeglądarkach), która w czasie rzeczywistym pobiera interesujące statusy z Twittera. Do graficznego przedstawienia statusów wykorzystywany jest element Canvas i mikroformaty.

HTML5-Buch

http://html5-buch.de/

Witryna promująca niemieckojęzyczną książkę o HTML-u 5. Wykorzystuje m.in. możliwość rysowania obiektów trójwymiarowych za pomocą elementu Canvas i technikę przeciągnij i upuść (tylko Firefox).

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Internet Maker

Pozycjonowanie strony internetowej a reklamy w Internecie – czym się różnią?

Nie masz cierpliwości do pozycjonowania? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Opublikowane

dnia

przez

Chcesz osiągnąć sukces w e-biznesie i zwiększyć widoczność swojej strony w sieci? Nie pozostaje Ci nic innego jak zająć się promocją witryny. Zacznij od inwestycji w pozycjonowanie, czyli zgodnej ze wskazówkami Google optymalizacji strony pod wyszukiwarkę internetową. Pamiętaj, że największa ilość wejść pochodzi właśnie z wyszukiwarek, dlatego zajmowanie wysokiej pozycji w rankingu Google szybko przełoży się na lepsze statystyki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak szybko i łatwo stworzyć stronę mobilną

Opublikowane

dnia

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się przeglądanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Ba! Samo surfowanie po sieci to w sumie już przeszłość – obecnie zakupy czy płatności mobilne to chleb powszedni dla polskich internautów. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Strona na WordPressie? Grunt to dobry hosting

Opublikowane

dnia

WordPress jest powszechnie uważany za najlepszy system zarządzania treścią zarówno dla prostych blogów i stron, jak i większych serwisów internetowych oraz sklepów. Szacuje się, że już 23% witryn na świecie korzysta z WordPressa, a wśród nich takie marki jak BBC,  MTV czy Sony.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak zabezpieczyć swoje zdjęcia w chmurze

Opublikowane

dnia

Niedawny wyciek nagich zdjęć znanych osobistości wznowił dyskusje na temat bezpieczeństwa naszych prywatnych danych. Jako że część fotografii została wykradziona poprzez iCloud, prezentujemy dziś jak zabezpieczyć swoje dane w chmurze. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak usunąć historię swojej aktywności z Facebooka?

Opublikowane

dnia

Usunięcie swojej aktywności z Facebooka nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Portal społecznościowy daje możliwość zachowania kopii swoich postów oraz zamknięcia całego konta, jednak co w przypadku gdy chcemy usunąć tylko poszczególne wpisy? (więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne