Połącz się z nami

Newsy

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

Zdjęcia Google otrzymają funkcję czatu, która pozwoli przesyłać obrazy bezpośrednio do osób znajdujących się na naszej liście kontaktów – muszą one jedynie posiadać konto Google. Do tej pory udostępnianie fotek wiązało się z przesłaniem linka do albumu, ale teraz do przeglądania i zapisywania zdjęć nie trzeba będzie opuszczać aplikacji: obrazy będą dostępne z poziomu okienka czatu.

Google zaznacza, że przesyłane zdjęcia nie będą poddawane kompresji, dzięki czemu odbiorcy będą mogli się cieszyć fotkami w najwyższej rozdzielczości. Użytkownicy otrzymają także opcję polubienia i skomentowania obrazów, co upodobni Zdjęcia do prostego komunikatora. Możliwe będzie oczywiście tworzenie czatów grupowych i przesyłanie fotek do wielu znajomych jednocześnie.

Czat w aplikacji trafi do pierwszych użytkowników już w przyszłym tygodniu, ale nie wszyscy zobaczą go od razu – dodawanie funkcji dla wszystkich osób zajmie około tygodnia. Na pewno zakończy się to przed Świętami, Google zaznacza bowiem, że komunikator został stworzona z myślą o Bożym Narodzeniu, a dokładnie o użytkownikach przesyłających sobie życzenia oraz zdjęcia świątecznych potraw. Aktualizacja przewidziana jest na Androida, iOS oraz przeglądarkową wersję Zdjęć.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne