SOCJAL
Do góry

YouTube obsługuje technolgię HDR

Filmy w jakości lepszej niż kiedykolwiek wcześniej.

O tym, że YouTube szykuje się na wprowadzenie streamingu z wykorzystaniem technologii HDR (High Dynamic Range) wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz będziemy mogli doświadczyć magii tego rozwiązania na każdym ekranie obsługującym owe rozwiązanie.

Wprowadzenie streamingu HDR to świetna informacja dla wszyskich posiadaczy telewizorów, ekranów lub streamerów wyświetlających filmy z serwisu YouTube. Od teraz będą oni mogli cieszyć oczy lepszą klarownością obrazu, szerszym spektrum kolorów i większym kontrastem. Co prawda rozdzielczość 4K została wprowadzona w serwisie YouTube już jakiś czas temu ale do tej pory nie mogliśmy skorzystać z technologii HDR, która jest dostępna chociażby na nowym Google Chromecast, PlayStation 4 Pro i gamie telewizorów Samsung z 2016 roku.

Mówiąc potocznie HDR nie zwiększa liczby pikseli, ale raczej wyciska wszystkie soki z obecnych. Dzięki temu widz może dostrzec więcej kolorów oraz poprawić kontrast i jasność w stosunku do standardowego UHD, a co za tym idzie cieszyć się większą liczbą detali na ekranie.

W tej chwili Google pracuje z kilkoma youtuberami, którzy mają przygotować premierowy materiał wykorzystujący HDR, ale oczywiście każdy kto posiada konto w serwisie YouTube może od dzisiaj tworzyć i oglądać filmy w jakości lepszej niż kiedykolwiek wcześniej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy