Połącz się z nami

Newsy

Sony PS3 zbliża się do końca swojej drogi

Sony nieśmiało podchodziło do tematu emerytury PS3 już w zeszłym roku.

Opublikowane

dnia

Wygląda na to, że Sony w końcu postanowiło odesłać PlayStation 3 na zasłużony odpoczynek po 10 latach od premiery pierwszego modelu tej konsoli. Pierwszym krokiem na tej drodze ma być zakończenie produkcji PS3 w Japonii.

Do niedawna jedynym modelem PS3 w produkcji była wersja z dyskiem 500 GB w kolorze czarnym. Jeden z dużych sklepów z konsolami w Japonii otrzymał jednak wiadomość od producenta, że owy produkt nie będzie już wytwarzany w kolejnym miesiącu. Sony nie podało przy tym konkretnych dat, ale oznacza to, że w chwili kiedy w magazynach skończą się nowe jednostki PS3, konsolę tą będzie można nabyć wyłącznie z drugiej ręki.

Sony nieśmiało podchodziło do tematu emerytury PS3 już w zeszłym roku. Ostatni tytuł premium na tą platformę pojawił się w październiku 2016 roku, a od sierpnia posiadacze tego sprzętu nie będą mogli już korzystać z PS Now. Co ciekawe PS3 skoczyło 10 lat w listopadzie 2016 roku. W świecie technologii, która ciągle pędzie na złamanie karku jest to nie lada osiągnięcie. Oczywiście zarówno pierwsze PlayStation, jak i PS2, mogły również pochwalić się podobnym cyklem, ale trzeba pamiętać, że tamte platformy miały szczęście starzeć się w dużo spokojniejszych czasach dla rozwoju gier i rozrywki. Dla wielu posiadaczy PS3 informacja o zakończeniu produkcji może być z czasem dużym problemem, gdyż z całą pewnością Sony nie będzie już aktualizować oprogramowania i porzuci wsparcie dla tytułów tej konsoli na PS Store.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne