Połącz się z nami

Newsy

Sony PS3 zbliża się do końca swojej drogi

Sony nieśmiało podchodziło do tematu emerytury PS3 już w zeszłym roku.

Wygląda na to, że Sony w końcu postanowiło odesłać PlayStation 3 na zasłużony odpoczynek po 10 latach od premiery pierwszego modelu tej konsoli. Pierwszym krokiem na tej drodze ma być zakończenie produkcji PS3 w Japonii.

Do niedawna jedynym modelem PS3 w produkcji była wersja z dyskiem 500 GB w kolorze czarnym. Jeden z dużych sklepów z konsolami w Japonii otrzymał jednak wiadomość od producenta, że owy produkt nie będzie już wytwarzany w kolejnym miesiącu. Sony nie podało przy tym konkretnych dat, ale oznacza to, że w chwili kiedy w magazynach skończą się nowe jednostki PS3, konsolę tą będzie można nabyć wyłącznie z drugiej ręki.

Sony nieśmiało podchodziło do tematu emerytury PS3 już w zeszłym roku. Ostatni tytuł premium na tą platformę pojawił się w październiku 2016 roku, a od sierpnia posiadacze tego sprzętu nie będą mogli już korzystać z PS Now. Co ciekawe PS3 skoczyło 10 lat w listopadzie 2016 roku. W świecie technologii, która ciągle pędzie na złamanie karku jest to nie lada osiągnięcie. Oczywiście zarówno pierwsze PlayStation, jak i PS2, mogły również pochwalić się podobnym cyklem, ale trzeba pamiętać, że tamte platformy miały szczęście starzeć się w dużo spokojniejszych czasach dla rozwoju gier i rozrywki. Dla wielu posiadaczy PS3 informacja o zakończeniu produkcji może być z czasem dużym problemem, gdyż z całą pewnością Sony nie będzie już aktualizować oprogramowania i porzuci wsparcie dla tytułów tej konsoli na PS Store.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

TEST: Streaming gier wideo

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!