SOCJAL
Do góry

Wyślij autorskie przesłanie w kosmos

Akcja NASA w 40 rocznicę wystrzelenia Voyagera.

Voyager Golden Record – płyty gramofonowe zawierające zbiór zdjęć, rysunków i dźwięków świadczących o biologicznym i kulturowym bogactwie życia na Ziemi – zostały wystrzelone w kosmos w dwóch kapsułach Voyager. Służą one jako zbiór podstawowych informacji o ludzkiej cywilizacji dla innych znajdujących się we wszechświecie inteligentnych form życia. Od ich wystrzelenia mija właśnie 40 lat.

Aby uczcić tę rocznicę, NASA rozpoczęło kampanię „Message To Voyager”. Jej celem jest wybór jednej krótkiej, pozytywnej wiadomości od ludzkości i przesłanie jej w kosmos. W celu znalezienia odpowiedniego przesłania agencja kosmiczna zwróciła się do… mediów społecznościowych. Krótkie (max. 60 znaków) wiadomości można przesyłać za pomocą Twittera, Instagrama, Facebooka, Google+ lub Tumblra używając hashtaga #MessageToVoyager. Preferowane są wiadomości w języku angielskim.

Przesłania od internautów zbierane będą do 15 sierpnia 2017. Wiadomości przejdą następnie przez sito personelu NASA oraz publiczne głosowanie. Wybrane przesłanie zostanie „wysłane w kosmos” 5 września 2017 – dokładnie w 40 rocznicę wystrzelenia sond Voyager.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy