Połącz się z nami

Newsy

Western Digital kupił SanDisk za 19 mld USD

SanDisk już od jakiegoś czasu szukał kupca.

Kilka dni temu swoim wielkim zakupem świat zadziwił Dell. Dzisiaj przyszła pora na firmę Western Digital, które poinformowała media o wykupieniu jednego ze swoich największych konkurentów za zawrotną kwotę 19 miliardów USD.

Firma Western Digital jest obecnie uznawana za lidera na rynku pamięci przenośnych, dysków SSD i HDD. Do tej pory SanDisk był klasyfikowany na trzecim miejscu w tym zestawieniu. Wszystko wskazuje jednak na to, że WD postanowiło wykupić jednego ze swoich konkurentów w celu wzmocnienia sektora pamięci flash. O ile wierzyć pogłoskom, SanDisk już od jakiegoś czasu szukał kupca i najwyraźniej Western Digital nie mogło przegapić takiej okazji. Wraz z informacją o przejęciu marki SanDisk włodarze WD poinformowali o swoich planach dalszej światowej ekspansji. Prawnie obie marki mają się połączyć w trzecim kwartale 2016 roku.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Western Digital prezentuje odświeżone dyski Sandisk Extreme SSD

Newsy

TEST: WD_Black P50 Game Drive SSD

Testy

Western Digital prezentuje przełomową platformę ArmorLock Security Platform

Newsy

Nowa generacja dysków My Passport SSD od WD

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!