Połącz się z nami

Newsy

Valve oficjalnie ogłasza grę VR Half-Life: Alyx

Nie, to wcale nie jest długo wyczekiwany HL3.

Opublikowane

dnia

Są takie gry, za które wielu graczy oddałoby ostatnie pieniądze. Należy do nich niedokończona trylogia Half-Life, która uczyniła z Valve ważnego gracza na światowym rynku gier. Po latach Valve nareszcie powraca do opuszczonego przed laty uniwersum, ale nie w sposób, w jaki się spodziewaliśmy.

HL: Alyx najprawdopodobniej nie będzie trzecią częścią opowieści o Gordonie Freemanie, na co wskazuje sam tytuł – główną bohaterką nowej gry zostanie Alyx Vance, jego towarzyszka z Half-Life 2, a zgodnie z plotkami całość ma rozgrywać się przed wydarzeniami z „dwójki”. Co najciekawsze, tytuł będzie dostępny jedynie dla użytkowników SteamVR, czyli posiadaczy mocnych pecetów i headsetów wirtualnej rzeczywistości. Zgodnie z zapowiedziami ma ona być kompatybilna ze wszystkimi najważniejszymi systemami VR: Oculusem Rift, wszystkimi wersjami HTC Vive, Windows Mixed Reality oraz stworzonym przez Valve headsetem Index.

O samej grze wiemy niewiele – na razie oficjalne konto Valve Software na Twitterze wskazało tylko jej tytuł i opublikowało jedną grafikę promocyjną. Więcej szczegółów poznamy w czwartek, wtedy bowiem deweloper planuje oficjalną prezentację tytułu. Należy zauważyć, że decyzja o stworzeniu pierwszej od 12 lat gry z uniwersum Half-Life jedynie w formie „flagowego tytułu VR” spotkała się z niezadowoleniem wielu graczy, którzy czekali na kolejną część z niecierpliwością. Zgodnie ze statystykami Steama jedynie około 1% użytkowników platformy korzysta ze SteamVR; wielu osób nie stać na zakup drogich headsetów, co mocno ograniczy zasięg nowego tytułu. Z drugiej strony, może ten nagły powrót legendy sprzed lat nakłoni Valve do zamknięcia historii Gordona Freemana?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne