Połącz się z nami

Newsy

Valve informuje o ataku na Steam

Opublikowane

dnia

Szef Valve Corporation Gabe Newell poinformował, iż forum Steam padło ofiarą ataku hackerskiego. Zagrożone zostały numery kart kredytowych oraz inne dane personalne użytkowników.

Atak nastąpił prawdopodobnie w niedzielę 6 listopada. Valve zaleca wszystkim, którzy mieli jakieś swoje prywatne dane na Steamie, aby obserwowali aktywność na swoich kartach kredytowych. Forum Steam zostało zamknięte do wyjaśnienia wszystkich kwestii bezpieczeństwa i naprawienia ewentualnych luk w systemie.

Faktem jest, iż nie ma żadnych potwierdzonych informacji, jakoby atak miał na celu wykradnięcie danych na temat kart kredytowych, jednakże tak głęboki atak, jaki nastąpił, dał możliwość wykradnięcia tych informacji. W oficjalnym poście Gabe Newell informuje, że nie ma się czego obawiać, jednakże rozsądnym byłoby zachowanie wszelkich niezbędnych środków ostrożności takich jak chociażby zmiana hasła (tym bardziej, jeśli hasło na forum było takie samo, jak hasło do Steam).

Oczywiście możemy nadal grać we wszystkie gry poprzez Steam, bowiem wyłączeniu poddano tylko i wyłącznie forum.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne