Połącz się z nami

Newsy

Transatlantyczny kabel światłowodowy Microsoftu i Facebooka

„Fejsik” w 160 TB/sekundę.

Opublikowane

dnia

Rozwijająca się wciąż infrastruktura urządzeń wykorzystujących internet wymusza ciągłe zwiększanie się dostępnego transferu. Znacznym krokiem naprzód ma być przebiegający pod dnem Oceanu Atlantyckiego przewód światłowodowy Marea wykonany na zamówienie dwóch światowych gigantów: Microsoftu i Facebooka.

Światłowód połączył hiszpańską miejscowość Bilbao z Virginia Beach na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Kabel ma długość ok. 6 500 km i znajduje się na głębokości 5 km pod dnem Atlantyku. Imponujące są jednak nie tylko wymiary zewnętrzne przedsięwzięcia, ale również jego potencjał – kabel charakteryzuje się możliwościami przesyłu do 160 TB/sek. a jego przepustowość może jeszcze ulec zwiększeniu. Dzięki podwójnemu zabezpieczeniu żył światłowodowych kabel jest odporny na niekorzystne działanie warunków środowiskowych.

Do czego wykorzystany zostanie przewód Marea? Na pewno przyspieszy on połączenia między Europą i Ameryką Północną. Microsoft planuje zwiększenie za jego pomocą swojego potencjału usług chmurowych, Facebook zaś jeszcze nie zdradził swojego planu. Na pewno poznamy go na początku przyszłego roku, kiedy to kabel zacznie przesyłać dane.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne