Połącz się z nami

Testy

TEST: Yamaha CRX-N560D + NS-BP182

CRX-N560D to niewielki amplituner o mocy wyjściowej 2x 32 W, mogący pochwalić się świetnymi opcjami sieciowymi.

CRX-N560D to niewielki amplituner o mocy wyjściowej 2x 32 W, mogący pochwalić się świetnymi opcjami sieciowymi.

Nieważne czy posiada się sprzęt Apple czy gadżety z Androidem – testowany produkt komunikuje się bez najmniejszych przeszkód z obiema grupami urządzeń. Pierwsze mogą przesyłać muzykę za pośrednictwem technologii AirPlay, drugie zaś mają możliwość posiłkowania się darmową dedykowaną aplikacją mobilną Network Player Controller (działa ona oczywiście także i na iOS), pozwalającą na transmisję muzyki i obsługę amplitunera z poziomu smartfonowego wyświetlacza.

Sprzęt Yamaha bez żadnych problemów radzi sobie z odtwarzaniem plików audio zapisanych w bezstratnych formatach, np. FLAC i WAV w jakości 192 kHz/24 bit. Wzmacniaczowi partnerują dwie dwudrożne kolumny o równie niewielkich rozmiarach, które siłą swego brzmienia mogą jednak zaskoczyć niejedną osobę. Każda z nich kryje w środku kopułkowy głośnik wysokotonowy oraz 12-centymetrowy przetwornik odpowiedzialny za odtwarzanie tonów niskich. Jakość podczas odsłuchu robi fantastyczne wrażenie i ciężko przyzwyczaić się do tego, że tak kompaktowy sprzęt może dostarczać tak udanych wrażeń dźwiękowych. W kwestii wykonania Yamaha również nie zawiodła – oba składowe elementy zestawu umiejętnie uzupełniają się pod względem designu, a połączenie aluminium i lakierowanego drewna przyciąga uwagę.

W naszym odczuciu jedyną, ale dość uciążliwą wadą amplitunera jest brak wbudowanego modułu komunikacji bezprzewodowej Bluetooth. Kompletnie nie rozumiemy takiego posunięcia projektantów, zwłaszcza że standard ten doczekał się już wersji pozwalającej na strumieniowe przesyłanie nagrań z zachowaniem ich wysokiej jakości, która byłaby świetnym uzupełnieniem funkcji tego sprzętu. Na całe szczęście istnieje opcja dokupienia specjalnego adaptera niwelującego tę lukę – gdyby nie było możliwości rozwiązania owej kwestii, z bólem serca musielibyśmy dać 4 gwiazdki, ale skoro takowa istnieje, ciężko nam oprzeć się pokusie wystawienia maksymalnej noty.

Specyfikacja

OBSŁUGIWANE FORMATY PLIKÓW CD-DA, CD-R, CD-RW (USB/sieć) MP3, WMA, AAC, WAV, FLAC
ŁĄCZNOŚĆ USB, AirPlay, cyfrowe audio, sieciowe
MOC WEJŚCIOWA GŁOŚNIKÓW (nom./maks.): 40 W/110 W
MAKS. MOC WYJŚCIOWA AMPLITUNERA 2 x 32 W
WYMIARY 215x110x288 mm (amplituner), 154x273x230 mm (głośnik)
WAGA 2,7 kg (amplituner), 3,3 kg (głośnik)

Gorąca cecha

BEZPRZEWODOWOŚĆ
Z tym amplitunerem można zapomnieć o kablach. Poza wspomnianym wcześniej wsparciem dla AirPlay, Yamaha dorzuciła tu bardzo funkcjonalną mobilną aplikację, z pomocą której sprzęt ten świetnie dogaduje się z urządzeniami IOS/Androidem.

Suche fakty

DŹWIĘK
Produkt Yamaha odtwarza wszystkie popularne pliki audio. Brzmienie nagrań FLAC w jakości 192 kHz/24 bity wprawi was w stan błogiego muzycznego upojenia.

FUNKCJONALNOŚĆ
Sporo opcji bezprzewodowych, port USB do podłączania mobilnych urządzeń, cyfrowe radio DAB/DAB+ oraz odtwarzacz CD. Ten sprzęt potrafi naprawdę wiele.

WYKONANIE  
Cały zestaw prezentuje się fantastycznie, a do jego produkcji użyto wysokiej klasy materiałów. Aluminium, drewno oraz stylowy lakier tworzą tutaj prawdziwą ucztę dla oczu.

Ocena

4.5

Zdaniem T3

Kompaktowy i stylowy domowy zestaw audio, który zachwyci was swoim brzmieniem i zarazem nie spustoszy zbytnio portfela.

  • Design
  • Jakość wykonania
  • Funkcjonalność
  • Cena
Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Lenovo Yoga C940

Testy

TEST: JBL Live 300 TWS

Testy

TEST: Lenovo Legion Y540

Gaming

TEST: WD_BLACK D10 Game Drive

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!