Połącz się z nami

Testy

Test porównawczy: Smartfony premium

Ogromna moc, funkcjonalność i design… najlepsze smartfony wkraczają na ring!

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Wbrew pozorom kupno telefonu w dzisiejszych czasach nie jest prostą czynnością. Potencjalny konsument ma do dyspozycji urządzenia wielu marek, a każde z nich zdaje się być (a przynajmniej tak jest reklamowane) tym jedynym, najwspanialszym smartfonem godnym miejsca w naszej kieszeni. I jak tu nie dać się nabić w butelkę?

Odpowiedź na to pytanie jest banalna – musisz po prostu wybrać najlepszy dla siebie model, który nie tylko jest wyposażony we wszystkie potrzebne ci funkcje, ale który dzięki swemu technologicznemu zaawansowaniu będzie ci mógł służyć godnie przez kilka następnych lat.

Smartfony premium posiadają ogrom możliwości i czasami wręcz ciężko stwierdzić, czy każda z oferowanych przez nie funkcji jest nam niezbędna do szczęścia. Planując zakup któregoś z nich warto więc przeanalizować nasze wymagania wobec takiego urządzenia, mając przy okazji na uwadze najmocniejsze oraz najsłabsze strony interesujących nas modeli.

Jeśli w najbliższym czasie chcesz wydać swoje pieniądze na któregoś ze smartfonowych flagowców, to na następnych stronach znajdziesz kompleksową analizę trzech topowych modeli. Mamy nadzieję, że niniejsze zestawienie pomoże ci w wyborze twojego nowego smartfona, który przez długi czas będzie towarzyszył ci w codziennym życiu.

Testujemy…

Apple iPhone 6

We wrześniu iPhone 6 ustanowił rekord w liczbie złożonych zamówień przedpremierowych. Jak dziś wypadają jego możliwości?

Smartfony premium - Apple iPhone 6

SPECYFIKACJA

 • WYŚWIETLACZ IPS LCD, 4,7 cala
 • ROZDZIELCZOŚĆ 750×1334 pikseli
 • OS iOS 8.3
 • CHIPSET Apple A8
 • RAM 1 GB
 • PAMIĘĆ 16, 64 lub 128 GB
 • APARAT (TYŁ) 8 Mpix
 • APARAT (PRZÓD) 1,2 Mpix
 • POJEMNOŚĆ BATERII 1 810 mAh
 • DEKLAROWANA ŻYWOTNOŚĆ 150 godzin (w czuwaniu)
 • RZECZYWISTA ŻYWOTNOŚĆ 19 godzin
 • CENA Od 2 950 PLN
 • PRODUKT NA STRONIE PRODUCENTA

W porównaniu do wielu topowych smartfonów iPhone 6 nie zachwyca czasem pracy swojej baterii, jednak trzeba docenić to, że sprzęt stworzony przez Apple wreszcie potrafi wytrzymać praktycznie cały dzień pracy.

HTC One (M9)

Na pierwszy rzut oka robi równie świetne wrażenie jak znakomity model One (M8). Czy HTC ponownie stanęło na wysokości zadania?

Smartfony premium - HTC One (M9)

SPECYFIKACJA

 • WYŚWIETLACZ Super LCD 3,5 cala
 • ROZDZIELCZOŚĆ 1080×1920 pikseli
 • OS Android 5.0.2
 • CHIPSET Qualcomm Snapdragon 810
 • RAM 3 GB
 • PAMIĘĆ 32 GB (z opcją rozbudowy o kartę microSD do 128 GB)
 • APARAT (TYŁ) 20,7 Mpix
 • APARAT (PRZÓD) 4 Upix
 • POJEMNOŚĆ BATERII 2 840 mAh
 • DEKLAROWANA ŻYWOTNOŚĆ 402 godziny (w czuwaniu)
 • RZECZYWISTA ŻYWOTNOŚĆ 19 godzin
 • CENA Od 3 150 PLN
 • PRODUKT NA STRONIE PRODUCENTA

HTC One (M9) posiada najdłużej działającą baterię spośród konkurencji. Szkoda tylko, że w dalszym ciągu gniazdka trzeba szukać już następnego poranka…

Samsung Galaxy S6

Topowy model serii Galaxy kusi zupełnie nowym wzornictwem oraz znakomitą funkcjonalnością. Czy to wystarczy?

Smartfony premium - Samsung Galaxy S6

SPECYFIKACJA

 • WYŚWIETLACZ Super AMOLED, 5,1 cala
 • ROZDZIELCZOŚĆ QHD 1440×2560 pikseli
 • OS Android 5.0.2
 • CHIPSET Samsung Exynos 7420
 • RAM 3 GB
 • PAMIĘĆ 32, 64 lub 128 GB
 • APARAT (TYŁ) 16 Mpix
 • APARAT (PRZÓD) 5 Mpix
 • POJEMNOŚĆ BATERII 2 550 mAh
 • DEKLAROWANA ŻYWOTNOŚĆ Brak danych
 • RZECZYWISTA ŻYWOTNOŚĆ 17 godzin
 • CENA Od 3 000 PLN
 • PRODUKT NA STRONIE PRODUCENTA

Bateria W Samsungu Galaxy S6 działa najkrócej. W głównej mierze spowodowane jest to tym, że wyświetlacz QHD poza ogromną rozdzielczością posiada równie potężny apetyt na energię.

Test 01: Design

Nie ma się co oszukiwać – w przypadku ogromnej większości konsumentów to właśnie wygląd telefonu jako pierwszy przyciąga ich uwagę. Moment, w którym bierzemy smartfona do ręki i sprawdzamy klasę jego wykonania, stylistykę czy jakość materiałów wykorzystanych przy jego produkcji, jest jednym z najważniejszych etapów formułowania wstępnej oceny danego modelu.

Smartfony premium - Samsung Galaxy S6

Mając na uwadze ten właśnie aspekt nie sposób nie zauważyć tego, co stało się z najnowszym przedstawicielem linii Galaxy. Porzucenie plastikowej obudowy na rzecz połączenia metalu i szkła okazało się strzałem w dziesiątkę, co więcej – S6 w dalszym ciągu jest lekki i poniekąd nieco bardziej wyważony. Jeśli położymy go obok iPhone’a 6 i porównamy pod względem wyznaczników wzornictwa (zwłaszcza tyłu obudowy), to okaże się, że oba smartfony są do siebie wyjątkowo podobne. W bezpośrednim zestawieniu z modelem S5, każdą zmianę w kontekście redesignu należy tu odbierać wyjątkowo pozytywnie.

S6 PORZUCA PLASTIK NA RZECZ METALU I SZKŁA. EFEKT JEST ZDUMIEWAJĄCY.

iPhone 6 jest z kolei najlżejszym z trzech prezentowanych tu modeli i podobnie jak S6, w stosunku do swojego poprzednika doczekał się wielu zmian w kontekście wzornictwa całej konstrukcji. Dla dotychczasowych posiadaczy smartfona Apple najistotniejszą zmianą jest oczywiście o wiele większy wyświetlacz. Warto zauważyć, że powiększenie rozmiarów przekątnej nie wpłynęło w żaden sposób na komfort użytkowania iPhone’a i leży on w dłoni tak samo świetnie, jak jego starsi kuzyni.

Smartfony premium - HTC One (M9)

HTC od wielu lat uchodziło za lidera w temacie projektowania atrakcyjnego designu smartfonów premium i podobne odczucia można mieć również spoglądając na One (M9). Choć nie ma tu co prawda jakiegoś olbrzymiego jakościowego skoku w stosunku do modelu One (M8), to dzięki wprowadzeniu drugiego odcienia obudowy oraz subtelnemu przemodelowaniu jej profilu, Tajwańczykom ponownie udało się uzyskać znakomity wizualny efekt, który w naszej ocenie zasługuje na bardzo wysoką notę.

Rundę wygrywa…

HTC ONE (M9)

Pomimo mocnej konkurencji, laur za najlepszy design należy się produktowi HTC. Za rok sytuacja może wyglądać jednak zupełnie inaczej…

Test 02: Funkcje

Smartfony klasy premium potrafią mnóstwo rzeczy i są w stanie z powodzeniem zastępować coraz to większą liczbę różnego rodzaju urządzeń. Pomimo wprowadzenia do nich czytników linii papilarnych i wielu innych technologicznych bajerów, w dalszym ciągu najbardziej pożądanymi funkcjami każdego smartfona są jednak wysokiej jakości aparat fotograficzny oraz duża wydajność baterii.

Smartfony premium - HTC One (M9)

Mając to na uwadze, HTC One na papierze powinien wygrać ten test z łatwością, gdyż posiada najpojemniejszą baterię oraz aparat z sensorem o największej liczbie megapikseli. W praktyce okazuje się jednak, że telefon ten przy intensywnym użytkowaniu ma problem z wytrzymaniem doby, a rozdzielczość sensora nie przekłada się w tym przypadku na rzucającą na kolana jakość zdjęć.

S6 MOŻE POCHWALIĆ SIĘ WYŚWIETLACZEM QHD ORAZ APARATEM 16 MPIX.

Apple tworząc iPhone’a 6 nie wprowadziło żadnej rewolucji w kontekście oferowanej przez niego funkcjonalności. Zamiast tego skupiło się na dopieszczaniu systemowego interfejsu i wprowadzaniu do niego drobnych ulepszeń. Zdjęcia wykonywane tylnym aparatem w dalszym ciągu mają proporcję 4:3, ale posiadają tak dużą liczbę detali, że łatwo zapomnieć, że jest za nie odpowiedzialny sensor o rozdzielczości zaledwie 8 Mpix. Pod względem żywotności baterii iPhone nie różni się wiele od One (M9), co biorąc pod uwagę najniższą rozdzielczość wyświetlacza spośród wszystkich opisywanych tu urządzeń może budzić dodatkowy niesmak.

Smartfony premium - Apple iPhone 6

W kategorii funkcjonalności zwycięstwo należy się bezapelacyjnie Samsungowi, który oferuje swemu nabywcy znakomity aparat 16 Mpix potrafiący nagrywać filmy w rozdzielczości 4K oraz ostry jak brzytwa wyświetlacz QHD, który pokazuje pełnię swych możliwości zwłaszcza przy wysokiej jakości zdjęciach oraz mobilnych grach nowej generacji. S6 posiada najsłabszą baterię z całej trójki, choć jej wydajność jest tylko ciut niższa od akumulatorów testowanej konkurencji.

Rundę wygrywa…

SAMSUNG GALAXY S6

S6 posiada świetny aparat fotograficzny, spektakularny wyświetlacz i najwyższą funkcjonalność spośród wszystkich flagowych smartfonów.

Test 03: Software

Kiedy wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze na nowego smartfona, to chcesz by wyglądał on zjawiskowo i potrafił jak najwięcej. Są to oczywiście dwie bardzo ważne kwestie, ale skupiając się na nich nie można zapominać o trzeciej, dotyczącej sposobu działania samego urządzenia i jego niezawodności przy wykonywaniu wielu codziennych czynności. Właśnie dlatego największe marki pompują ogromne pieniądze w działy zajmujące się projektowaniem software’u, starając się robić wszystko, aby produkowane przez nie smartfony były jak najbardziej przyjazne w użytkowaniu.

Smartfony premium - Apple iPhone 6

Platformy iOS nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, gdyż poza zmianą kolorów w 2013 roku przez wiele lat pozostawała w gruncie rzeczy taka sama. Oczywiście w międzyczasie pojawiało się mnóstwo drobnych poprawek mających na celu polepszeniu intuicyjności obsługi systemu, ale oprócz tak potrzebnej zmiany sposobu obsługi powiadomień (mającej miejsce przy okazji premiery iOS 8), mobilny OS Apple sprawował i sprawuje się znakomicie, oferując jednocześnie dostęp do najbardziej dopracowanych aplikacji.

HTC SENSE TO NAJLEPSZA Z NAKŁADEK DLA SYSTEMU ANDROID.

Samsung w ciągu kilku ostatnich lat mocno zmienił swą androidową nakładkę TouchWiz. Pozbyto się wielu niepotrzebnych menusów i popracowano nad ładniejszym wyglądem systemowych ikon, ale w dalszym ciągu wizualny design Androida „by Samsung” nie jest w stu procentach tym, czego oczekiwalibyśmy po smartfonie klasy premium. Decydując się na zakup S6 warto mieć jednak świadomość, że jego system operacyjny śmiga niczym Struś Pędziwiatr dzięki potężnemu procesorowi.

Smartfony premium - Samsung Galaxy S6

HTC Sense od dawna uchodził za jedną z najlepszych systemowych nakładek. „Ubrany” w nią Android posiada bardzo czytelny i elegancki w swej formie interfejs, może się również pochwalić wieloma przydatnymi funkcjami pokroju Blinkfeed czy chociażby dodanego ostatnio kreatora motywów, działającego w oparciu o analizę wykonanych przez użytkownika zdjęć.

Rundę wygrywa…

Apple iPhone 6

iPhone 6 zdobył nasz głos praktyczną prostotą systemowego interfejsu oraz możliwością korzystania z dopracowanych aplikacji.

Werdykt

#1 Samsung Galaxy S6 5/5

Smartfony premium - Samsung Galaxy S6

LUBIMY Potężną specyfikację sprzętową tego flagowca i fantastyczny wyświetlacz QHD oraz bardzo atrakcyjny design. Świetny aparat fotograficzny i duża ilość technologicznych bajerów na pokładzie czynią z niego wyjątkowo funkcjonalny sprzęt.

ALE Jedyną wadą Galaxy S6 jest jego bateria, która zwłaszcza przy tak rewelacyjnym wyświetlaczu wyczerpuje się po niecałym dniu użytkowania.

ZDANIEM T3 Samsung Galaxy S6 nie jest ideałem, ale mając na względzie całokształt jego zalet można śmiało powiedzieć, że jest on obecnym królem smartfonów z Androidem.

#2 Apple iPhone 6 5/5

Smartfony premium - Apple iPhone 6

LUBIMY Płynność działania i możliwości iOS 8, wspaniały aparat oraz stylowy design.

ALE Wyświetlacz mógłby posiadać wyższą rozdzielczość.

ZDANIEM T3 Najlepszy iPhone i zarazem najlepsza propozycja dla chcących sprawdzić iOS 8.

#3 HTC One (M9) 3/5

Smartfony premium - HTC One (M9)

LUBIMY Luksusowe wykonanie, świetną moc obliczeniową.

ALE Bateria oraz aparat fotograficzny nie zachwycają.

ZDANIEM T3 Zeszłoroczny One (M8) oferuje prawie to samo, ale za niższą cenę.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Testy

TEST: Naim Mu-so (druga generacja)

Na rynku głośników multiroom pojawił się kolejny mocny gracz, wyposażony w onieśmielającą jakość dźwięku i wiele inteligentnych funkcji.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Zmiany na dobre nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka. Wizualnie nowa generacja Naim Mu-so niewiele różni się od luksusowego i stylowego poprzednika, ale pod względem jakości audio to potężny krok do przodu, na dodatek uzupełniony nowymi, użytecznymi opcjami łączności bezprzewodowej.

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Mu-so 2 zdobył nasze serca nie tylko potężnym, głośnym brzmieniem, ale także niezawodną funkcjonalnością. To sprzęt wart każdej wydanej złotówki.

Wynik
90

Plusy

Fantastyczny dźwięk, atrakcyjny wygląd, łatwa w obsłudze aplikacja, wsparcie dla wszystkich najważniejszych serwisów streamingowych.

Minusy

Duże wymiary i waga mogą być niepraktyczne w mniejszych mieszkaniach.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Garmin Dash Cam Mini

Kamerka samochodowa, która oferuje tylko to, co niezbędne – czy warto zainstalować ją w swoim aucie?

Opublikowane

dnia

Wideorejestratory samochodowe regularnie goszczą na naszych łamach, więc nietrudno jest zaobserwować panujący wśród producentów trend na wyposażanie ich w jak najszersze portfolio dodatków i asystentów. Przy Dash Cam Mini Garmin zdecydował się na pójście w zupełnie inną stronę. Czy malutka, minimalistyczna kamerka przypadnie nam do gustu bardziej niż jej wypasiona konkurencja? 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Dash Cam Mini oferuje wszystkie niezbędne funkcje wideorejestratora… i nic poza tym. To poprawny sprzęt, ale nie może równać się z potężnie wyposażonymi propozycjami konkurencji.

Wynik
67

Plusy

Malutka, ale wyposażona w całkiem niezłą matrycę. Dobra jakość wideo.

Minusy

Słaba łączność ze smartfonem. Bardzo uboga w funkcje. Tryb parkingowy wymaga dopłaty.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: JBL Partybox 100

Bo na grube imprezy potrzebne jest specjalne udźwiękowienie…

Opublikowane

dnia

przez

Wyobraź sobie, że jesteś organizatorem Imprezy przez duże I. Wśród najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać, na pewno znajdzie się odpowiednie udźwiękowienie. Kieszonkowe głośniki Bluetooth są niezastąpione na domówkach i w plenerze, ale żeby udźwignąć ciężar większego wydarzenia, potrzebne jest potężniejsze nagłośnienie, na przykład w formie Partybox 100 od JBL – najmłodszego członka imprezowej rodziny od JBL.  

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Partybox 100 to świetnie zaprojektowany i doskonale wykonany głośnik, zaprojektowany z myślą o imprezach, które trwają od świtu do świtu.

Wynik
81

Plusy

Potężny, donośny i wyrazisty dźwięk. Duża dowolność w ustawianiu głośnika. Może służyć jako maszyna do karaoke i wzmacniacz gitarowy.

Minusy

Brak możliwości sterowania oświetleniem poprzez aplikację. 

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Oculus Quest

Bezprzewodowe granie w VR? Sprawdźmy, czy Oculus Quest zapoczątkuje rewolucję bez kabli.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Headsety VR i przewody to nierozłączna para. Kable ciągną się wzdłuż pleców, po podłodze w salonie, od umieszczonych na półkach czujników przestrzennych aż po komputer lub konsolę, wypełniając całą przestrzeń i stwarzając zagrożenie podczas brodzenia w wirtualnej rzeczywistości. Niełatwo jest zapanować nad tą plątaniną, ale teraz można z niej zupełnie zrezygnować. Na rynku ukazał się bowiem Oculus Quest, który obciął wszystkie przewody i zamiast nich zaproponował wygodne, wciągające eksplorowanie VR – takie, o jakim marzyliśmy od wielu lat. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Oculus Quest ma stać się ambasadorem VR wśród użytkowników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z wirtualną rzeczywistością.

Wynik
83

Plusy

Lekka, bezprzewodowa konstrukcja. Bardzo dobre wrażenia audiowizualne.

Minusy

Mniej mocy niż komputerowe headsety. Gry dostępne jedynie przez Oculus Store.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Astell&Kern A&norma SR15

Czy odtwarzacz z nowej kolekcji A&K może konkurować z droższymi modelami?

Opublikowane

dnia

A&norma SR15 to kolejny po ciepło przyjętym AK70 MKII odtwarzacz od Astell&Kern z kategorii „budżetowej”. Trochę trudno przypinać tę łatkę sprzętowi za 3,5 tysiąca złotych, ale gdy weźmiemy pod uwagę najwyższą jakość wykonania i bezbłędne brzmienie, cena ta nie będzie wcale wydawała się wygórowana. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Poważny gracz na rynku odtwarzaczy hi-fi, który kusi sporymi możliwościami i atrakcyjną ceną.

Wynik
90

Plusy

Ekstrawagancka stylistyka. Wysoka jakość brzmienia, również bezprzewodowo. Intuicyjny interfejs.

Minusy

Stosunkowo mało możliwości personalizacji dźwięku.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne