Połącz się z nami

Newsy

E3 2020 najprawdopodobniej odwołane

Czekamy tylko na oficjalne stanowisko organizatorów.

W obecnej sytuacji wszystkie imprezy masowe traktowane są jako sytuacje podwyższonego ryzyka. Nic dziwnego, że wiele z nich po prostu nie dochodzi do skutku. Do grona targów, których w tym roku nie będzie, prawdopodobnie dołączy także E3.

E3 to jedna z największych imprez w branży gier komputerowych, obecna w kalendarzu od 25 lat. Deweloperzy ogłaszają na niej swoje nowe projekty lub chwalą pracami nad tymi znanymi a producenci sprzętu zdradzają, jakie gadżety wkrótce trafią na sklepowe półki. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku trzydniowe święto gier się nie odbędzie. Chociaż organizator targów, Entertainment Software Association, nie wydał jeszcze na ten temat oficjalnego oświadczenia, wiele źródeł wskazuje, że zostanie ono opublikowane w ciągu kilku następnych dni.

Główną przyczyną odwołania targów jest oczywiście strach przed rozprzestrzenianiem się COVID-19, groźnej choroby układu oddechowego. Impreza była zaplanowana na czerwiec, ale w obecnej sytuacji trudno przewidzieć, czy do tego czasu liczba zarażeń koronawirusem zmaleje. Tegorocznej edycji E3 nie ominęły także problemy organizacyjne: z udziału w targach zrezygnowała część stałych współpracowników, deweloperów i producentów sprzętu. Plotkę wydaje się potwierdzać także tweet wydawcy gier indie Devolver Digital, który radzi odwiedzającym E3 jak najszybsze odwołanie rezerwacji hotelowych i lotów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kwiecień w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Astro Slide 5G – smartfon, palmtop i laptop w jednym

Newsy

Pokémon Go i inne tytuły Niantic w wersji do gry stacjonarnej

Newsy

Sound United ogłasza kompatybilność z oprogramowaniem usługi Roon dla 59 produktów Denon i Marantz

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!