Połącz się z nami

Testy

TEST: PlayStation VR

Nowy wymiar multimedialnej rozrywki czy efektowny sprzęt dla grających gadżeciarzy?

Opublikowane

dnia

Nie będę ściemniał – ucieszyłem się jak dziecko na wieść, że to właśnie mi przypadną testy PS VR. Po pierwszym zetknięciu się z tym sprzętem miałem w stosunku do niego pozytywne odczucia, głównie z uwagi na jego fajny wygląd oraz zaskakująco niezłą (jak na Sony) jakość wykonania.

Przystępując do testu headsetu Sony miałem jednak pewne obawy, bo w jego internetowych recenzjach co rusz przewijały się teksty o wywoływaniu przez niego nudności. Mi doskwierały one przy jednej grze – mowa o DriveClubie VR, który autentycznie zmusił mnie do zdjęcia gogli z głowy i złapania kilku głębszych oddechów. Część redakcyjnego grona miała podobne odczucia również w przypadku innych produkcji (niekoniecznie wspomnianej), więc obiektywnie trzeba traktować tę przypadłość jako kwestię czysto indywidualną.

A skoro już jesteśmy przy grach, to warto poruszyć temat ich różnorodności, która już w chwili premiery wypada całkiem przyzwoicie. Poza paroma technologicznymi demami, możemy pobawić się sporą liczbą mniej lub bardziej bogatych w zawartość gier, choć mówiąc szczerze brakuje mi jakiegoś jednego, większego tytułu, mogącego uchodzić za swoistą wizytówkę całego projektu o nazwie PlayStation VR. Dostępne obecnie produkcje pozwalają odczuć potencjał drzemiący w tej technologii, ale na dzień dzisiejszy jakość grafiki prezentowanej oczom gracza delikatnie mówiąc nie powala. Obraz wyświetlany przez headset bardzo często wręcz razi swą pikselozą, a jeśli patrzymy na obszary w kolorze ciemnych szarości, to musimy „podziwiać” jakże piękne ziarno. Ogólna jakość wizualnych wrażeń stoi obecnie na mocno średnim poziomie, jednak nie oznacza to w żadnym wypadku, że za jakiś rok sytuacja ta nie ulegnie znaczącej zmianie.

screen3psvr_s_04

Pod względem oceny komfortu użytkowania mam lekką zagwozdkę. Z jednej strony headset jest wygodny w noszeniu i nawet osoby mające niewielką wadę wzroku mogą korzystać z niego bez większych przeszkód. Z drugiej ciężko jednak nie doczepić się do liczby przewodów, jakie ciągną się przed graczem podczas całej zabawy. Trzeba też dodać, że chcąc korzystać z PS VR, konieczne jest posiadanie akcesorium PlayStation Camera, odpowiedzialnego za rejestrowanie ruchów użytkownika headsetu. Niestety jest ona sprzedawana osobno, podobnie jak kontrolery Move, które dobrze byłoby mieć, jeśli chce się uzyskać pełną „wczuwkę” w niektórych produkcjach.

BRAKUJE MI JAKIEJŚ JEDNEJ, WIĘKSZEJ GRY, MOGĄCEJ UCHODZIĆ ZA WIZYTÓWKĘ CAŁEGO PROJEKTU O NAZWIE PLAYSTATION VR.

Tu dochodzimy do kwestii kosztów. W optymalnym wariancie obejmującym zakup konsoli, PS VR, kamerki i Move trzeba wyłożyć na ladę ok. 3 700 PLN. Nie da się ukryć, że całościowo to atrakcyjna kwota w stosunku do konkurencyjnych headsetów wymagających do działania mocnego komputera. Osobiście wstrzymałbym się jednak z zakupem do czasu, aż potencjał samej technologii zostanie wykorzystany przez Sony nieco bardziej.

SPECYFIKACJA

 • CENA 1 770 PLN
 • CZĘSTOTLIWOŚĆ ODŚWIEŻANIA OBRAZU 120 Hz, 90 Hz
 • WBUDOWANE CZUJNIKI akcelerometr, żyroskop
 • ŁĄCZNOŚĆ HDMI, USB
 • ROZDZIELCZOŚĆ 1920×1080 pikseli
 • WYMIARY 187x185x277 mm
 • WAGA 610 g

Ocena

Zdaniem T3

Nudne gry i przeciętna grafika każą dziś traktować PS VR w kategoriach ciekawostki aniżeli obiecywanej przez Sony rewolucji.

Wynik
2.8
 • Design
 • Jakość wykonania
 • Funkcjonalność
 • Cena
Sending
User Review
0 (0 votes)
Comments Rating 0 (0 reviews)
Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sending

Testy

TEST: Naim Mu-so (druga generacja)

Na rynku głośników multiroom pojawił się kolejny mocny gracz, wyposażony w onieśmielającą jakość dźwięku i wiele inteligentnych funkcji.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Zmiany na dobre nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka. Wizualnie nowa generacja Naim Mu-so niewiele różni się od luksusowego i stylowego poprzednika, ale pod względem jakości audio to potężny krok do przodu, na dodatek uzupełniony nowymi, użytecznymi opcjami łączności bezprzewodowej.

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Mu-so 2 zdobył nasze serca nie tylko potężnym, głośnym brzmieniem, ale także niezawodną funkcjonalnością. To sprzęt wart każdej wydanej złotówki.

Wynik
90

Plusy

Fantastyczny dźwięk, atrakcyjny wygląd, łatwa w obsłudze aplikacja, wsparcie dla wszystkich najważniejszych serwisów streamingowych.

Minusy

Duże wymiary i waga mogą być niepraktyczne w mniejszych mieszkaniach.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Garmin Dash Cam Mini

Kamerka samochodowa, która oferuje tylko to, co niezbędne – czy warto zainstalować ją w swoim aucie?

Opublikowane

dnia

Wideorejestratory samochodowe regularnie goszczą na naszych łamach, więc nietrudno jest zaobserwować panujący wśród producentów trend na wyposażanie ich w jak najszersze portfolio dodatków i asystentów. Przy Dash Cam Mini Garmin zdecydował się na pójście w zupełnie inną stronę. Czy malutka, minimalistyczna kamerka przypadnie nam do gustu bardziej niż jej wypasiona konkurencja? 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Dash Cam Mini oferuje wszystkie niezbędne funkcje wideorejestratora… i nic poza tym. To poprawny sprzęt, ale nie może równać się z potężnie wyposażonymi propozycjami konkurencji.

Wynik
67

Plusy

Malutka, ale wyposażona w całkiem niezłą matrycę. Dobra jakość wideo.

Minusy

Słaba łączność ze smartfonem. Bardzo uboga w funkcje. Tryb parkingowy wymaga dopłaty.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: JBL Partybox 100

Bo na grube imprezy potrzebne jest specjalne udźwiękowienie…

Opublikowane

dnia

przez

Wyobraź sobie, że jesteś organizatorem Imprezy przez duże I. Wśród najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać, na pewno znajdzie się odpowiednie udźwiękowienie. Kieszonkowe głośniki Bluetooth są niezastąpione na domówkach i w plenerze, ale żeby udźwignąć ciężar większego wydarzenia, potrzebne jest potężniejsze nagłośnienie, na przykład w formie Partybox 100 od JBL – najmłodszego członka imprezowej rodziny od JBL.  

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Partybox 100 to świetnie zaprojektowany i doskonale wykonany głośnik, zaprojektowany z myślą o imprezach, które trwają od świtu do świtu.

Wynik
81

Plusy

Potężny, donośny i wyrazisty dźwięk. Duża dowolność w ustawianiu głośnika. Może służyć jako maszyna do karaoke i wzmacniacz gitarowy.

Minusy

Brak możliwości sterowania oświetleniem poprzez aplikację. 

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Oculus Quest

Bezprzewodowe granie w VR? Sprawdźmy, czy Oculus Quest zapoczątkuje rewolucję bez kabli.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Headsety VR i przewody to nierozłączna para. Kable ciągną się wzdłuż pleców, po podłodze w salonie, od umieszczonych na półkach czujników przestrzennych aż po komputer lub konsolę, wypełniając całą przestrzeń i stwarzając zagrożenie podczas brodzenia w wirtualnej rzeczywistości. Niełatwo jest zapanować nad tą plątaniną, ale teraz można z niej zupełnie zrezygnować. Na rynku ukazał się bowiem Oculus Quest, który obciął wszystkie przewody i zamiast nich zaproponował wygodne, wciągające eksplorowanie VR – takie, o jakim marzyliśmy od wielu lat. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Oculus Quest ma stać się ambasadorem VR wśród użytkowników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z wirtualną rzeczywistością.

Wynik
83

Plusy

Lekka, bezprzewodowa konstrukcja. Bardzo dobre wrażenia audiowizualne.

Minusy

Mniej mocy niż komputerowe headsety. Gry dostępne jedynie przez Oculus Store.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Astell&Kern A&norma SR15

Czy odtwarzacz z nowej kolekcji A&K może konkurować z droższymi modelami?

Opublikowane

dnia

A&norma SR15 to kolejny po ciepło przyjętym AK70 MKII odtwarzacz od Astell&Kern z kategorii „budżetowej”. Trochę trudno przypinać tę łatkę sprzętowi za 3,5 tysiąca złotych, ale gdy weźmiemy pod uwagę najwyższą jakość wykonania i bezbłędne brzmienie, cena ta nie będzie wcale wydawała się wygórowana. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Poważny gracz na rynku odtwarzaczy hi-fi, który kusi sporymi możliwościami i atrakcyjną ceną.

Wynik
90

Plusy

Ekstrawagancka stylistyka. Wysoka jakość brzmienia, również bezprzewodowo. Intuicyjny interfejs.

Minusy

Stosunkowo mało możliwości personalizacji dźwięku.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne