Połącz się z nami

Newsy

Tesla Model 3 w końcu trafiła do produkcji

Świat motoryzacji się zmienia i Tesla ma w tym ogromny udział.

O tym rewolucyjnym modelu Tesli słyszeliśmy już w zeszłym roku, ale dopiero teraz pierwsze sztuki tego elektrycznego pojazdu dla zwykłego Kowalskiego mają zjechać z taśmy produkcyjnej. Wydarzenie to uświetnił sam Elon Musk, który pokłada ogromne nadzieje w Modelu 3.

Elektryczny sen Muska o pojazdach bez silników spalinowych, z każdym kolejnym miesiącem staje się coraz bardziej realny. Już w lipcu pierwsze 30 egzemplarzy Modelu 3 trafi do swoich właścicieli. Sa to dosłownie pierwsze sztuki, które zjadą z taśmy produkcyjnej w fabryce Tesli. Model 3 ma kosztować 35 000 USD, co w porównaniu do chociażby Modelu S (około 60 000 USD w najtańszej wersji) jest spora obniżką. W opinii Muska Model 3 ma być high-endowym samochodem dla zwykłego Kowalskiego, którego do tej pory nie było stać na zakup pojazdu elektrycznego. 30 sztuk w jeden miesiąc nie robi raczej na nikim wrażenia, ale już w sierpniu z fabryki wyjedzie kolejne 100 pojazdów. W grudniu będzie to już z kolei 20 000 sztuk.

Bez wątpienia Tesla już dokonała cudu, bo sprawiła, że największe koncerty motoryzacyjne na świecie od kilku lat na poważnie zmierzają w stronę elektrycznego silnika. Całkiem niedawno Volvo ogłosiło, iż do 2019 roku zaprzestanie produkcji pojazdów wyłącznie z silnikami spalinowymi. Świat motoryzacji się zmienia i Tesla ma w tym ogromny udział. To czy Model 3 odniesie sukces okaże się już niedługo, ale biorąc pod uwagę dłuuugą listę pre-orderów można założyć, że zaplanowana na przyszły rok produkcja 500 000 sztuk tego modelu znajdzie swoich szczęśliwych posiadaczy.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Kia e-Niro

Moto

TEST: Škoda Kamiq

Moto

Asystent Google wprowadza tryb samochodowy

Newsy

Tesla otrzyma autonomiczny tryb prowadzenia

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!