Połącz się z nami

Newsy

Epson Moverio BT-30C – okulary AR do telefonu komórkowego

Podłączane bezpośrednio do Windowsa lub Androida.

Rzeczywistość rozszerzona ma wiele oblicz – może ona przyjmować formę wirtualnych obiektów wkomponowywanych w otoczenie lub projekcji aplikacji do świata rzeczywistego. Okulary Moverio BT-30C może nie wyglądają najzgrabniej, ale umożliwiają skorzystanie z tej drugiej funkcji bezpośrednio z telefonu z Androidem.

Okulary od Epsona wyposażone są w ekrany OLED, na których jednocześnie mogą wyświetlać trzy ekrany z trzech różnych aplikacji. Obraz pojawia się bezpośrednio na obiektach obserwowanych w świecie rzeczywistym. Interakcja z aplikacjami odbywa się za pomocą urządzenia, do którego Moverio BT-30C podłączone są za pomocą portu USB-C – telefonu z Androidem lub komputera z Windowsem. Jeden przewód odpowiada zarówno za zasilanie, jak i za przesyłanie obrazu. Aby korzystanie z urządzenia było bardziej realistyczne, okulary zostały wyposażone w 9-osiowe czujniki ruchu, które są odpowiedzialne za orientację wyświetlanych aplikacji w przestrzeni. Podczas oglądania filmów transparentne soczewki można zastąpić ciemnymi.

Nie da się ukryć, że Moverio BT-30C wyglądają jak urządzenie sprzed kilku lat – ich grube ramki i ciężka konstrukcja przywodzą na myśl stare okulary AR. Niewykluczone jednak, że zyskają one popularność nie tylko wśród użytkowników biznesowych, dla których przeznaczone były poprzednie produkty Moverio. Do zakupu ma zachęcać stosunkowo niska cena – 500 USD (ok. 1 920 PLN). Okulary będą dostępne w sprzedaży w czerwcu tego roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Okulary AR od Apple mogą ukazać się w przyszłym roku

Newsy

Snapchat dodaje filtr zmieniający podłogę w lawę (lub wodę)

Newsy

HTC prezentuje koncepcyjny headset AR Vive Proton

Newsy

Apple planuje ekspansję na rynku AR

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!