Połącz się z nami

Technologie

Epson Moverio BT-30C – okulary AR do telefonu komórkowego

Podłączane bezpośrednio do Windowsa lub Androida.

Opublikowane

dnia

Rzeczywistość rozszerzona ma wiele oblicz – może ona przyjmować formę wirtualnych obiektów wkomponowywanych w otoczenie lub projekcji aplikacji do świata rzeczywistego. Okulary Moverio BT-30C może nie wyglądają najzgrabniej, ale umożliwiają skorzystanie z tej drugiej funkcji bezpośrednio z telefonu z Androidem.

Okulary od Epsona wyposażone są w ekrany OLED, na których jednocześnie mogą wyświetlać trzy ekrany z trzech różnych aplikacji. Obraz pojawia się bezpośrednio na obiektach obserwowanych w świecie rzeczywistym. Interakcja z aplikacjami odbywa się za pomocą urządzenia, do którego Moverio BT-30C podłączone są za pomocą portu USB-C – telefonu z Androidem lub komputera z Windowsem. Jeden przewód odpowiada zarówno za zasilanie, jak i za przesyłanie obrazu. Aby korzystanie z urządzenia było bardziej realistyczne, okulary zostały wyposażone w 9-osiowe czujniki ruchu, które są odpowiedzialne za orientację wyświetlanych aplikacji w przestrzeni. Podczas oglądania filmów transparentne soczewki można zastąpić ciemnymi.

Nie da się ukryć, że Moverio BT-30C wyglądają jak urządzenie sprzed kilku lat – ich grube ramki i ciężka konstrukcja przywodzą na myśl stare okulary AR. Niewykluczone jednak, że zyskają one popularność nie tylko wśród użytkowników biznesowych, dla których przeznaczone były poprzednie produkty Moverio. Do zakupu ma zachęcać stosunkowo niska cena – 500 USD (ok. 1 920 PLN). Okulary będą dostępne w sprzedaży w czerwcu tego roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne