Połącz się z nami

Technologie

Epson Moverio BT-30C – okulary AR do telefonu komórkowego

Podłączane bezpośrednio do Windowsa lub Androida.

Opublikowane

dnia

Rzeczywistość rozszerzona ma wiele oblicz – może ona przyjmować formę wirtualnych obiektów wkomponowywanych w otoczenie lub projekcji aplikacji do świata rzeczywistego. Okulary Moverio BT-30C może nie wyglądają najzgrabniej, ale umożliwiają skorzystanie z tej drugiej funkcji bezpośrednio z telefonu z Androidem.

Okulary od Epsona wyposażone są w ekrany OLED, na których jednocześnie mogą wyświetlać trzy ekrany z trzech różnych aplikacji. Obraz pojawia się bezpośrednio na obiektach obserwowanych w świecie rzeczywistym. Interakcja z aplikacjami odbywa się za pomocą urządzenia, do którego Moverio BT-30C podłączone są za pomocą portu USB-C – telefonu z Androidem lub komputera z Windowsem. Jeden przewód odpowiada zarówno za zasilanie, jak i za przesyłanie obrazu. Aby korzystanie z urządzenia było bardziej realistyczne, okulary zostały wyposażone w 9-osiowe czujniki ruchu, które są odpowiedzialne za orientację wyświetlanych aplikacji w przestrzeni. Podczas oglądania filmów transparentne soczewki można zastąpić ciemnymi.

Nie da się ukryć, że Moverio BT-30C wyglądają jak urządzenie sprzed kilku lat – ich grube ramki i ciężka konstrukcja przywodzą na myśl stare okulary AR. Niewykluczone jednak, że zyskają one popularność nie tylko wśród użytkowników biznesowych, dla których przeznaczone były poprzednie produkty Moverio. Do zakupu ma zachęcać stosunkowo niska cena – 500 USD (ok. 1 920 PLN). Okulary będą dostępne w sprzedaży w czerwcu tego roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne