Połącz się z nami

Technologie

Epson Moverio BT-30C – okulary AR do telefonu komórkowego

Podłączane bezpośrednio do Windowsa lub Androida.

Opublikowane

dnia

Rzeczywistość rozszerzona ma wiele oblicz – może ona przyjmować formę wirtualnych obiektów wkomponowywanych w otoczenie lub projekcji aplikacji do świata rzeczywistego. Okulary Moverio BT-30C może nie wyglądają najzgrabniej, ale umożliwiają skorzystanie z tej drugiej funkcji bezpośrednio z telefonu z Androidem.

Okulary od Epsona wyposażone są w ekrany OLED, na których jednocześnie mogą wyświetlać trzy ekrany z trzech różnych aplikacji. Obraz pojawia się bezpośrednio na obiektach obserwowanych w świecie rzeczywistym. Interakcja z aplikacjami odbywa się za pomocą urządzenia, do którego Moverio BT-30C podłączone są za pomocą portu USB-C – telefonu z Androidem lub komputera z Windowsem. Jeden przewód odpowiada zarówno za zasilanie, jak i za przesyłanie obrazu. Aby korzystanie z urządzenia było bardziej realistyczne, okulary zostały wyposażone w 9-osiowe czujniki ruchu, które są odpowiedzialne za orientację wyświetlanych aplikacji w przestrzeni. Podczas oglądania filmów transparentne soczewki można zastąpić ciemnymi.

Nie da się ukryć, że Moverio BT-30C wyglądają jak urządzenie sprzed kilku lat – ich grube ramki i ciężka konstrukcja przywodzą na myśl stare okulary AR. Niewykluczone jednak, że zyskają one popularność nie tylko wśród użytkowników biznesowych, dla których przeznaczone były poprzednie produkty Moverio. Do zakupu ma zachęcać stosunkowo niska cena – 500 USD (ok. 1 920 PLN). Okulary będą dostępne w sprzedaży w czerwcu tego roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Thule Gauntlet – nowe, „pancerne” futerały i aktówki na Macbooki (i nie tylko)

Opublikowane

dnia

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Asystent Google przesyła nasze rozmowy pośrednikom

Afera podsłuchowa od Google?

Opublikowane

dnia

przez

Głośnik Google Home to świetny dodatek do każdego inteligentnego domu. Działający w jego wnętrzu Asystent Google nasłuchuje naszych poleceń po usłyszeniu frazy „OK Google” i odpowiada na nasze pytania lub wykonuje zaprogramowane polecenia. Jak się jednak okazuje nasze rozmowy z urządzeniem nie trafiają jedynie na serwery Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne