Połącz się z nami

Newsy

Telekineza i VR dla początkujących

Okulary VR umożliwiające sterowanie za pomocą myśli.

Opublikowane

dnia

Dostępne na rynku technologie rzeczywistości wirtualnej pozwalają na wykorzystanie zmysłów do eksploracji innych światów. Najbardziej zaawansowane systemy symulują nie tylko otoczkę wizualno-dźwiękową, ale również bodźce temperaturowe i dotykowe. Niedługo nawet to nie będzie potrzebne – narzędzia VR wzbogacą się bowiem o… symulator telekinezy.

Dzieło startupu Neurable zaprezentowane zostało na konferencji Siggraph w Los Angeles. Pełnowymiarowe gogle VR pozwalają na sterowanie obiektami za pomocą myśli. Podstawą urządzenia jest HTC Vive, którego opaska została zmodyfikowana o czujniki aktywności mózgu. Kalibracja urządzenia jest bardzo prosta – użytkownik ogląda kilka zdjęć, wybiera ten zadany, a headset zapamiętuje, jaka aktywność mózgu towarzyszyła procesowi rozpoznania obiektu i podjęcia decyzji. Urządzenie wykorzystuje także śledzenie ruchu gałek ocznych.

Póki co na Neurable powstała jedna gra – przygodówka Awakening („Przebudzenie”). Ta utrzymana w klimacie serialu Stranger Things gra opowiada o ucieczce z tajnej rządowej placówki. Rozgrywka polega na manipulacji obiektami i walce z przeciwnikami jedynie za pomocą myśli. Osoby, które miały okazję w nią zagrać, chwaliły doskonały algorytm rozpoznawania przedmiotów, o których myślały. Twórcy Neurable nie wykluczają ponadto adaptacji urządzenia do celów terapeutycznych, np. dla osób po ciężkim uszkodzeniu mózgu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne