Połącz się z nami

Newsy

Rozłam w Bitcoinie

Najpopularniejsza kryptowaluta podzieli się na dwa odłamy.

Opublikowane

dnia

To Bitcoin zapoczątkował światowy trend na kryptowaluty. Zapis transakcji dokonywanych w tych walutach odbywa się w postaci łańcucha bloków (tzw. blockchaina) – zdecentralizowanego łańcucha operacji, który ze względu na swoją konstrukcję p2p jest właściwie niemożliwy do złamania. To właśnie blockchain stał się przyczyną rozłamu w Bitcoinie.

Technologia łańcucha bloków opiera się na „zawieszonych” w sieci kopiach bloków danych. Aby dokonać jakiejkolwiek operacji na bitcoinach, poszczególne wersje bloków danych muszą porozumieć się ze sobą i zostać między sobą uzgodnione – jeśli w jakimkolwiek wykryte zostanie odstępstwo, jest ono odrzucane przez resztę systemu. Rozwiązanie to uodparnia system transakcyjny na praktycznie jakiekolwiek próby zewnętrznej ingerencji, jednak ma ono jedną wadę: im bardziej rozbudowany system i więcej użytkowników, tym wolniejsza autoryzacja każdej transakcji.

Właśnie ten aspekt działalności Bitcoina – mała wydajność blockchaina – stoi za niedawnym rozłamem. Nowy odłam o nazwie Bitcoin Cash będzie kontynuował technologię łańcucha bloków (powiększając jednak znacząco objętość poszczególnych bloków). Stary Bitcoin wdroży natomiast technologię SegWit2x, która ma zwiększać pojemność bloku poprzez usuwanie zbędnych danych. Co najważniejsze, twórcy zapowiadają, że żadne działanie przez nich podjęte nie zagrozi kryptowalucie zgromadzonej w portfelach indywidualnych użytkowników.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne