Połącz się z nami

Newsy

SwiftKey będzie wykorzystywać sieć neuronową

Jak każda inna sztuczna inteligencja, tak i ta z czasem stanie się lepsza.

Jedna z najpopularniejszych aplikacji stanowiących alternatywę dla natywnej klawiatury w naszym smartfonie przeszła właśnie największą transformację w swojej historii. W aktualizacji twórcy informują, iż najnowsza wersja SwiftKey wykorzystuje teraz sieć neuronową do przewidywania słów i autokorekty.

Najnowsza wersja aplikacji SwiftKey korzysta z sieci neuronowej, która ma być w stanie usprawnić system podpowiedzi i autokorekty. Sztuczna inteligencja ma oferować bardziej „ludzkie” podpowiedzi. Zdaniem twórców jest to największy postęp technologiczny w aplikacji od czasu jej premiery sześć lat temu. Jeśli wierzyć deweloperowi nowy system będzie w stanie lepiej odgadywać nasze zamiary. Dla przykładu sztuczna inteligencja SwiftKey będzie w stanie zauważyć, że w zdaniu „Spotkajmy się na lotnisku” ostatnie słowo można zamienić na chociażby „w biurze” czy „w hotelu”. Co więcej nowa wersja aplikacji jest również w stanie rozpoznać strukturę zdania i zmienić jej składowe, tworząc na przykład sentencję „Porozmawiajmy w biurze”.

Jak każda inna sieć neuronowa, tak i ta z czasem stanie się lepsza przez naukę naszego słownictwa i nawyków przy pisaniu. Równie imponujący jest fakt, iż aplikacja jest teraz w stanie oferować podpowiedzi w trzech różnych językach jednocześnie, co pozwoli na swobodne dodawanie chociażby przekleństw w języku angielskim w naszych zdaniach. Wszyscy posiadacze urządzeń z systemem Android już mogą się cieszyć swoją aktualizacją. Właściciele iPhone’ów i iPadów będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Google Stadia trafi na iOS

Newsy

TEST: Google Pixel 4a

Testy

iOS 14.2 trafia na smartfony

Newsy

TEST: HTC Desire 20 pro

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!