SOCJAL
Do góry

Spotify przenosi się na Google Cloud Platform

Na Google Cloud Platform trafiło już 250 tysięcy z 75 milionów kont.

Google pozyskało nie lada klienta, który będzie korzystał z usług przechowywania danych w chumrze wyszukiwarkowego giganta. Spotify ogłosiło, iż przenosi technologię i zaplecze odpowiedzialne za działanie ich serwisu muzycznego na serwery Google Cloud Platform.

Zdaniem The Wall Street Journal Spotify nie będzie na razie przenosić swoich plików muzycznych, które spoczywają bezpiecznie na Amazon Simple Storage Service. Również usługa Amazon CloudFront będzie nadal odpowiedzialna za przekazywanie muzyki z owych serwerów. Spotify przenosi jednak swoją całą infrastrukturę (zaplecze techniczne), na którą składają się dane użytkowników i system zarządzania nimi. Na Google Cloud Platform trafiło już 250 tysięcy z 75 milionów kont. Cały proces migracji ma zakończyć się za mniej więcej 1,5 roku.

Spotify twierdzi, iż zmiana ta jest niezbędna z uwagi na potrzebę świadczenia wysokiej jakości usługi streamingowej. Zdaniem streamingowego giganta dostawcy usług przechowywania danych w chmurze nie byli w stanie sprostać tym wymaganiom przy zachowaniu niskiej ceny dziesięć lat temu, kiedy powstawał serwis Spotify.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy