Połącz się z nami

Newsy

SpaceX Crew Dragon dotarła do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Dokowanie zakończyło się sukcesem.

Opublikowane

dnia

Mimo wielu przeszkód i opóźnień projekt SpaceX Crew Dragon właśnie osiągnął kolejny kamień milowy. Pierwszy lot kapsuły na Międzynarodową Stację Kosmiczną zakończył się bezproblemowym dotarciem do celu.

Crew Dragon została wyniesiona na orbitę Ziemi za pomocą rakiety Falcon 9 w sobotę. Kapsuła musiała wykonać 18 okrążeń dookoła naszej planety, aby wreszcie połączyć się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną nad Nową Zelandią w niedzielę. Dokowanie odbyło się w pełni automatycznie – nie trzeba było nawet korzystać z pomocniczego, robotycznego ramienia, które było poprzednio używane podczas misji transportowych przeprowadzanych przez SpaceX. Na pokładzie kapsuły znajdował się tylko manekin, ale po szczęśliwym połączeniu do wnętrza Crew Dragon wkroczyli astronauci, którzy zbadali stan wnętrza, w tym jego szczelność, i przygotowali pojazd do „postoju” na stacji. Ten potrwa do piątku, kiedy to zostanie przetestowany kolejny bardzo ważny aspekt, czyli odłączanie Crew Dragon od stacji i jej powrót na Ziemię, a dokładnie bezpieczne lądowanie w falach Oceanu Atlantyckiego.

To dopiero pierwszy lot Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale NASA jest dobrej myśli i przewiduje, że już za kilka miesięcy kapsuły od SpaceX będą mogły wynosić astronautów na orbitę. To jedyny sposób na uniezależnienie się amerykańskiej agencji kosmicznej od rosyjskich kapsuł Sojuz, z których do tej pory musiała korzystać. W ramach projektu testowany jest także statek Starliner od Boeinga, którego pierwszy lot bezzałogowy został niestety opóźniony przez problemy ze zbiornikiem paliwa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne