Połącz się z nami

Newsy

SpaceX Crew Dragon dotarła do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Dokowanie zakończyło się sukcesem.

Opublikowane

dnia

Mimo wielu przeszkód i opóźnień projekt SpaceX Crew Dragon właśnie osiągnął kolejny kamień milowy. Pierwszy lot kapsuły na Międzynarodową Stację Kosmiczną zakończył się bezproblemowym dotarciem do celu.

Crew Dragon została wyniesiona na orbitę Ziemi za pomocą rakiety Falcon 9 w sobotę. Kapsuła musiała wykonać 18 okrążeń dookoła naszej planety, aby wreszcie połączyć się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną nad Nową Zelandią w niedzielę. Dokowanie odbyło się w pełni automatycznie – nie trzeba było nawet korzystać z pomocniczego, robotycznego ramienia, które było poprzednio używane podczas misji transportowych przeprowadzanych przez SpaceX. Na pokładzie kapsuły znajdował się tylko manekin, ale po szczęśliwym połączeniu do wnętrza Crew Dragon wkroczyli astronauci, którzy zbadali stan wnętrza, w tym jego szczelność, i przygotowali pojazd do „postoju” na stacji. Ten potrwa do piątku, kiedy to zostanie przetestowany kolejny bardzo ważny aspekt, czyli odłączanie Crew Dragon od stacji i jej powrót na Ziemię, a dokładnie bezpieczne lądowanie w falach Oceanu Atlantyckiego.

To dopiero pierwszy lot Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale NASA jest dobrej myśli i przewiduje, że już za kilka miesięcy kapsuły od SpaceX będą mogły wynosić astronautów na orbitę. To jedyny sposób na uniezależnienie się amerykańskiej agencji kosmicznej od rosyjskich kapsuł Sojuz, z których do tej pory musiała korzystać. W ramach projektu testowany jest także statek Starliner od Boeinga, którego pierwszy lot bezzałogowy został niestety opóźniony przez problemy ze zbiornikiem paliwa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Thule Gauntlet – nowe, „pancerne” futerały i aktówki na Macbooki (i nie tylko)

Opublikowane

dnia

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Asystent Google przesyła nasze rozmowy pośrednikom

Afera podsłuchowa od Google?

Opublikowane

dnia

przez

Głośnik Google Home to świetny dodatek do każdego inteligentnego domu. Działający w jego wnętrzu Asystent Google nasłuchuje naszych poleceń po usłyszeniu frazy „OK Google” i odpowiada na nasze pytania lub wykonuje zaprogramowane polecenia. Jak się jednak okazuje nasze rozmowy z urządzeniem nie trafiają jedynie na serwery Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne