Połącz się z nami

Newsy

Goodyear AERO – opony do… latających samochodów

Mają działać zarówno jako opona, jak i śruba napędowa.

Opublikowane

dnia

Samochody autonomiczne jeszcze nie zadomowiły się na dobre na naszych ulicach, ale niektórzy producenci wybiegają myślami w przyszłość. Oto Goodyear AERO, czyli opony przeznaczone do… latających aut autonomicznych.

Koncepcja stojąca za AERO opiera się na dwóch trybach działania. W tym podstawowym opony będą zachowywały się… jak opony, zapewniając pojazdowi odpowiednią przyczepność w trakcie poruszania się po drodze. W dowolnym momencie będą one mogły jednak zmienić się w śmigła, które uniosą pojazd koncepcyjny w powietrze. Ich obrót będzie napędzany za pomocą sił magnetycznych. Aby całość pozostała lekka i aerodynamiczna, do wykonania jezdnej części opon wykorzystano bezpowietrzny materiał tłumiący nierówności, a nie standardową, nadmuchiwaną gumę.

Stan AERO i otoczenie opon mają być na bieżąco monitorowane przy pomocy wplecionych w pokrycie koła włókien optycznych, a dane zbierane przez czujniki będą analizowane przez specjalnie do tego celu wytrenowaną sztuczną inteligencję. Oznacza to, że auto samodzielnie będzie mogło zadecydować, czy przejść z trybu jezdnego do unoszenia się, a także natychmiast wykrywać uszkodzenia kół.

Oczywiście latające opony Goodyear to na razie jedynie produkt koncepcyjny, zgrabnie nawiązujący do coraz popularniejszego tematu „latających, autonomicznych taksówek”. W ogóle producent opon znany jest z niekonwencjonalnych prototypów – warto wspomnieć chociażby zaprezentowaną w zeszłym roku „żywą” oponę Oxygene wypełnioną mchem, który konwertował dwutlenek węgla w tlen, łagodząc tym samym skutki emisji drogowej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne