Połącz się z nami

Newsy

Goodyear AERO – opony do… latających samochodów

Mają działać zarówno jako opona, jak i śruba napędowa.

Opublikowane

dnia

Samochody autonomiczne jeszcze nie zadomowiły się na dobre na naszych ulicach, ale niektórzy producenci wybiegają myślami w przyszłość. Oto Goodyear AERO, czyli opony przeznaczone do… latających aut autonomicznych.

Koncepcja stojąca za AERO opiera się na dwóch trybach działania. W tym podstawowym opony będą zachowywały się… jak opony, zapewniając pojazdowi odpowiednią przyczepność w trakcie poruszania się po drodze. W dowolnym momencie będą one mogły jednak zmienić się w śmigła, które uniosą pojazd koncepcyjny w powietrze. Ich obrót będzie napędzany za pomocą sił magnetycznych. Aby całość pozostała lekka i aerodynamiczna, do wykonania jezdnej części opon wykorzystano bezpowietrzny materiał tłumiący nierówności, a nie standardową, nadmuchiwaną gumę.

Stan AERO i otoczenie opon mają być na bieżąco monitorowane przy pomocy wplecionych w pokrycie koła włókien optycznych, a dane zbierane przez czujniki będą analizowane przez specjalnie do tego celu wytrenowaną sztuczną inteligencję. Oznacza to, że auto samodzielnie będzie mogło zadecydować, czy przejść z trybu jezdnego do unoszenia się, a także natychmiast wykrywać uszkodzenia kół.

Oczywiście latające opony Goodyear to na razie jedynie produkt koncepcyjny, zgrabnie nawiązujący do coraz popularniejszego tematu „latających, autonomicznych taksówek”. W ogóle producent opon znany jest z niekonwencjonalnych prototypów – warto wspomnieć chociażby zaprezentowaną w zeszłym roku „żywą” oponę Oxygene wypełnioną mchem, który konwertował dwutlenek węgla w tlen, łagodząc tym samym skutki emisji drogowej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne