SOCJAL
Do góry

Roboty sprzątające Samsung z Gwiezdnych wojen

Ciemna, chociaż odkurzona strona Mocy.

Jak każde z kultowych uniwersów fantastycznych, również Gwiezdne Wojny otoczone są niesamowitą ilością gadżetów i ciekawostek. Większość z nich pełni funkcję stricte dekoracyjną, ale niektóre mogą np. posprzątać twój dom. Samsung postanowił połączyć praktyczne z fajnym i stworzył samobieżne odkurzacze w kształcie… hełmu Dartha Vadera i Stormtroopera!

Podstawą obydwu urządzeń jest obecny na rynku model POWERbot VR7000, same roboty noszą natomiast kryptonim VR7040. Wyposażone są one w technologię CycloneForce (haha) rozdzielającej pyłowe zabrudzenia na frakcje wielkości, automatyczne zagarnianie kurzu spod krawędzi ścian oraz ruchome kółka umożliwiające przejazd robota przez przeszkody. Jak na produkt ze świata Star Wars przystało, oprócz designu VR7040 będą wyposażone w dodatkowe funkcje, w tym specjalny zestaw dźwięków. Darth Vader będzie zatem zasuwał po naszych podłogach ciężko dysząc – odgłosy mają być przeniesione prosto z filmów.

Urządzenia wejdą do sklepów 5 listopada, czyli ponad miesiąc przed premierą ósmego epizodu sagi. Za szturmowca Imperium zapłacimy 700 dolarów (ok. 2 500 PLN); wyposażony w możliwość programowania za pomocą smartfona i obsługę Wi-Fi Darth Vader będzie o 100 dolarów droższy (czyli będzie kosztował nieco poniżej 3 000 PLN). Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że sprzątający Stormtrooper będzie trafiał w brud bardziej dokładnie, niż w protagonistów…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy