SOCJAL
Do góry

Bosch i NVIDIA będę wspólnie pracować nad systemem AI dla samochodów

NVIDIA chce umieścić swój komputer w zwykłych samochodach.

Firma NVIDIA już od jakiegoś czasu pracuje nad systemem, który będzie w stanie nas kompletnie wyręczyć nas w prowadzeniu samochodu. Rozwiązanie to będzie mógł nabyć każdy producent samochodów i właśnie w tym celu komputerowy gigant połączył siły z Boschem.

Technologia NVIDIA DRIVE PX będzie zasilana układem Xavier, który jako pierwszy ma być w stanie umożliwić sztucznej inteligencji naukę i rozwój na tak szeroką skalę. System ten zamiast programowania wszelkich możliwych scenariuszy drogowych będzie po prostu się ich uczył i opracowywał swoje. NVIDIA chce umieścić swój komputer w zwykłych samochodach, które producenci będą jedynie wyposażać w rozwiązania amerykańskiej firmy. W tym właśnie celu do gry wszedł producent części samochodowych Bosch, który ma dostosować technologię NVIDIA do potrzeb indywidualnych klientów.

W tym roku na targach CES 2017 NVIDIA poinformowała o nawiązaniu współpracy chociażby z Audi czy Mercedesem i najwyraźniej nie ma zamiaru na tym poprzestać. Bosch może się okazać swoistą furtką do świata motoryzacji, która urzeczywistni sen o inteligentnych samoprowadzących się samochodach. Jeśli wszystko pójdzie dobrze pierwszy w pełni funkcjonalny system pojawi się w 2020 roku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy