Połącz się z nami

Newsy

Samsung opatentował prawdziwie bezprzewodowe ładowanie

Nie wymaga nawet użycia ładowarki.

Ładowanie bezprzewodowe jest wygodne, ale nawet ono utrudnia swobodne korzystanie ze smartfona. Samsung chce temu zaradzić poprzez technologię prawdziwie bezprzewodowego ładowania: aby naładować swój sprzęt wystarczy będzie wejść do specjalnego pomieszczenia. Została ona właśnie opatentowana.

Sercem nowej technologii Samsunga są rozmieszczone w pomieszczeniu płyty indukcyjne. Mają one równomiernie pokryć całą przestrzeń polem elektromagnetycznym, które będzie bezprzewodowo ładowało urządzenie mobilne. Oczywiście aby ładowanie było jak najbardziej wydajne konieczne jest ukierunkowanie energii na smartfona: do tego celu mają służyć panele odbijające energię. Ich celem jest takie ułożenie pola, aby urządzenie ładowało się jak najszybciej. W dołączonych do patentu schematach pojawia się koncepcja wykorzystania jednej płyty indukcyjnej i kilku paneli odbijających.

Patent został zgłoszony w 2016 roku, ale przyjęto go dopiero w tym tygodniu. Nie wiemy, czy Samsung prowadził w międzyczasie prace nad technologią, czy też stanowi ona jedynie formę zabezpieczenia pomysłu przed konkurencją. Problem z dużymi systemami ładowania bezprzewodowego wynika nie tylko z ograniczonej wydajności ładowania i kosztów energii elektrycznej, ale także możliwych konsekwencji zdrowotnych. Pola o różnej częstotliwości mają różny wpływ na organizmy żywe – nawet, jeśli ładowarka będzie emitowała to bezpieczne, wielu użytkowników i tak pozostanie nieufnych w stosunku do technologii.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Telewizor na każdą kieszeń

Publikacje

Znamy datę konferencji Samsung Galaxy Unpacked 2020

Newsy

Samsung opracował ładowarkę Qi z czyszczeniem UV

Newsy

Galaxy Note 20 Ultra wyciekł do sieci… na oficjalnej stronie Samsunga

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!