SOCJAL
Do góry

Samsung Gear VR dla słabowidzących

Aplikacja na Samsung Gear pomaga w eliminacji problemów z widzeniem.

Niedowidzenie to choroba, która nie tylko pozbawia cierpiące na nią osoby wielu życiowych możliwości, ale również poważnie zagraża ich bezpieczeństwu. Dlatego powstają coraz to nowe technologie pozwalające na zmniejszenie wpływu choroby na codzienność chorych. Jedną z nich jest Relumino – aplikacja VR na Samsung Gear.

Relumino to pionierskie rozwiązanie wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość do pokonywania problemów z widzeniem. Aplikacja potrafi przybliżyć i wyostrzyć obraz, zwiększyć lub zmniejszyć kontrast lub podświetlić obiekty. Dla osób cierpiących na widzenie tunelowe Relumino może „wypełnić” białe plamy obrazem przechwyconym podczas ruszania głową. Osoby cierpiące na niezdolność do rozpoznawania konkretnej barwy będą mogły ustawić specjalny filtr kolorystyczny, który pozwoli im na odebranie obrazu bardziej zbliżonego do rzeczywistej palety barw.

Aplikacja jest darmowa i dostępna w języku angielskim na www.samsungrelumino.com/home. Projektanci Samsunga zapewniają, że nie jest to jedyne ułatwienie dla osób słabowidzących, nad jakim pracują – w końcu codzienne noszenie gogli VR wyposażonych w smartfona jest raczej niepraktyczne. Prowadzone są zatem badania nad implementacją technologii w postaci okularów, dzięki którym korzystanie z Relumino będzie wygodniejsze. O ile technologia ta – przynajmniej na razie – nie pozwoli osobom słabowidzącym na prowadzenie pojazdu, na pewno przyczyni się do ułatwienia codziennych obowiązków.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy