SOCJAL
Do góry


Samochody Tesli z wbudowanymi grami Atari

Rozrywka dla kierowcy podczas postoju.

Nie wszystkim wystarcza standardowy samochodowy system multimedialny z radiem i odtwarzaczem płyt DVD. Dla tak wybrednych kierowców powstaje nowa aktualizacja oprogramowania Tesli, dzięki której w aucie będzie można grać w klasyczne tytuły z Atari.

Póki co znamy trzy gry, które zostaną przeniesione na samochody Tesli. Są to Missile Command, Tempest i Pole Position. Co ciekawe, ta ostatnia jest wyścigówką, w której planowana jest implementacja specjalnego sterowania. Zamiast przyciskania ekranu dotykowego kierowanie wirtualnym samochodzikiem odbędzie się za pomocą… kierownicy Tesli. Oczywiście możliwość zabawy będzie dostępna jedynie podczas postoju – szaleńcze kręcenie kierownicą nawet w trybie autopilota byłoby zbyt rozpraszające dla kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Gry trafią do systemów multimedialnych aut wraz z aktualizacją 9.0, która najprawdopodobniej ukaże się za kilka tygodni. W przyszłości mogą dołączyć do nich także inne klasyki z Atari.

Niewykluczone, że kierowcy Tesli zagrają również w, hmm, ekskluzywne tytuły. Na Twitterze Elona Muska pojawiło się bowiem ogłoszenie zachęcające deweloperów gier do kontaktu z firmą. Wizja szefa Tesli zakłada, że tytuły te powinny wykorzystywać nie tylko ekran systemu multimedialnego, ale także podłączonego do niego smartfona oraz elementy samochodu. Wskazuje to na plany producenta w zakresie rzeczywistości rozszerzonej. Miejmy tylko nadzieję, że tak skomplikowany system nie będzie odwracał uwagi kierowcy od drogi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy