Połącz się z nami

Newsy

Samochody Tesli z wbudowanymi grami Atari

Rozrywka dla kierowcy podczas postoju.

Opublikowane

dnia

Nie wszystkim wystarcza standardowy samochodowy system multimedialny z radiem i odtwarzaczem płyt DVD. Dla tak wybrednych kierowców powstaje nowa aktualizacja oprogramowania Tesli, dzięki której w aucie będzie można grać w klasyczne tytuły z Atari.

Póki co znamy trzy gry, które zostaną przeniesione na samochody Tesli. Są to Missile Command, Tempest i Pole Position. Co ciekawe, ta ostatnia jest wyścigówką, w której planowana jest implementacja specjalnego sterowania. Zamiast przyciskania ekranu dotykowego kierowanie wirtualnym samochodzikiem odbędzie się za pomocą… kierownicy Tesli. Oczywiście możliwość zabawy będzie dostępna jedynie podczas postoju – szaleńcze kręcenie kierownicą nawet w trybie autopilota byłoby zbyt rozpraszające dla kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Gry trafią do systemów multimedialnych aut wraz z aktualizacją 9.0, która najprawdopodobniej ukaże się za kilka tygodni. W przyszłości mogą dołączyć do nich także inne klasyki z Atari.

Niewykluczone, że kierowcy Tesli zagrają również w, hmm, ekskluzywne tytuły. Na Twitterze Elona Muska pojawiło się bowiem ogłoszenie zachęcające deweloperów gier do kontaktu z firmą. Wizja szefa Tesli zakłada, że tytuły te powinny wykorzystywać nie tylko ekran systemu multimedialnego, ale także podłączonego do niego smartfona oraz elementy samochodu. Wskazuje to na plany producenta w zakresie rzeczywistości rozszerzonej. Miejmy tylko nadzieję, że tak skomplikowany system nie będzie odwracał uwagi kierowcy od drogi.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Koniec dysputy pomiędzy Apple i Qualcomm

Firmy podpisały porozumienie licencyjne na 6 lat.

Opublikowane

dnia

Jeden z najgłośniejszych sporów w technologicznym świecie, jaki mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatnich lat, właśnie dobiegł końca. Apple i Qualcomm porozumiały się w sprawie sporu o rzekomo skradzione rozwiązania patentowe i podpisały umowę licencyjną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Serce wydrukowane na drukarce 3D

Do jego stworzenia wykorzystano komórki pacjenta.

Opublikowane

dnia

Druk 3D jest stosowany w naukach medycznych nie od dzisiaj, ale do tej pory nie był on stosowany do drukowania w pełni działających organów. Aż do teraz – naukowcy zaprezentowali pierwsze unaczynione serce wydrukowane z ludzkich komórek.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne