Połącz się z nami

Newsy

Rusza platforma TV na Xbox 360

Opublikowane

dnia

Microsoft podał informacje na temat debiutu telewizji kablowej dostępnej od grudnia w ramach Xbox LIVE jako transmisji strumieniowej na konsole Xbox 360, w tym Hulu Plus, Netflix i BBC. Kinect zaś zastąpi tradycyjnego pilota.

Wszystko to zacznie się od aktualizacji Xbox LIVE Dashboard. Dziesiątki kanałów telewizyjnych, usługi streamingu i innych dostawców treści tego typu dołączą do gier i innych usług internetowych dostępnych do tej pory na konsoli.

Moc Kinecta w połączeniu z wyszukiwarką Bing to możliwość zamiany głosu w pilota. Można zatem użyć swojego głosu do znalezienia gry, filmów, programów telewizyjnych i muzyki, jednym słowem wszystkiego czego chcesz. Wystarczy tylko powiedzieć czego szukasz, a Xbox to znajdzie” ? mówią reklamy Microsoftu.

Podobnie jak Apple planuje użyć Siri do własnego sprzętu TV, tak czujnik Kinect firmy Microsoft będzie używany jako naturalny sposób poruszania się po interfejsie Xbox Live. Sterowanie głosem rozpoznaje język angielski w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii w usługach Zune, Xbox LIVE Marketplace i niektórych treściach dostarczanych przez partnerów firmy Microsoft. Ci, którzy nie mają czujnika Kinect, lub nie mieszkają w wyżej wspomnianych krajach, będą korzystać z paska wyszukiwania.

Lista udostępnianych treści sprawia wrażenie imponująco długiej, szczególnie biorąc pod uwagę tak wiele usług IPTV skoncentrowanych na USA. Pierwszy etap wdrażania rozpoczyna się na początku grudnia i trwać będzie do końca tego miesiąca, a następne rozpoczną się gdzieś w 2012 roku. Wtedy także usługa ta trafi do naszego kraju za pośrednictwem MLB.TV (MLB Advanced Media).

[AKTUALIZACJA]

Microsoft już rozpoczął aktualizacje Dashbordu.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne