SOCJAL
Do góry

Razer kupił firmę Nextbit

Nextbit dał się poznać jako producent smartfona z nieograniczoną pamięcią.

Razer dokonał kolejnego dużego zakupu w swojej historii. Tym razem wybór padł na firmę Nextbit, która do niedawna produkowała i dystrybuowała innowacyjny smartfon o nazwie Robin. 

Nextbit dał się poznać jakiś czas temu jako producent smartfona z nieograniczoną pamięcią. Ich urządzenia o wdzięcznej nazwie Robin nie tylko ciekawie wyglądało i wyróżniało się na rynku, ale również korzystało z ciekawego rozwiązania, które zapewniało użytkownikom praktycznie nieograniczoną przestrzeń na dane i aplikacje. Technologia ta oparta została na chmurze, która przechowywała wszystkie pliki, których aktualnie posiadacz Robina nie używał. Poprzez priorytetyzowanie i przesył danych użytkownik mógł praktycznie bez ograniczeń dorzucać kontent na swoje urządzenie. Teraz jednak dokonania Nextbita trafią na konto Razera, który oficjalnie zakupił firmę.

Nextbit Robin był co prawda dostępny wyłącznie na rynku USA, ale znalazł tam całkiem sporą rzeszę fanów. Z informacji podanych przez obie firmy wynika, że Nextbit zostanie osobnym oddziałem Razera i ma zachować sporą autonomię. Co więcej wsparcie techniczne i usługi świadczone posiadaczom Robina będą aktywne przez kolejny rok.

Jest to trzecia znacząca marka po THX i OUYA, którą Razer przejął w ostatnich latach. W tej chwili ciężko przewidzieć czy producent sprzętu dla graczy ma zamiar wyprodukować pełnoprawnego smartfona. Mimo wszystko bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym firma ta zajmie się produkcją „konsoli” mobilnej na wzór chociażby tabletu Nvidia Shield.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy