Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

ProteGO Safe będzie współpracowała z podobnymi apkami w Europie

Ma to ułatwić śledzenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Dotychczas aplikacja ProteGO Safe była użyteczna tylko na terytorium Polski – potrafiła ona wymieniać dane jedynie z samą sobą, a nie programami wykorzystywanymi w innych krajach. Na szczęście teraz podróżnicy do wielu krajów europejskich nie będą musieli instalować dodatkowych apek.

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe dołączyła właśnie do stworzonej przez Komisję Europejską Bramy Federacyjnej (EFGS), czyli inicjatywy ujednolicającej komunikację pomiędzy aplikacjami trackingowymi. Dzięki temu użytkownik, który wyjedzie za granicę (lub będzie miał kontakt z obcokrajowcem odwiedzającym Polskę), nie będzie zmuszony instalować dodatkowych, lokalnych programów. Wszystkie informacje o kontakcie z osobą zarażoną SARS-CoV-2 otrzyma on bowiem bezpośrednio w ProteGO Safe.

Polska jest ósmym krajem Unii Europejskiej, który dołączył do inicjatywy. Rodzima aplikacja będzie komunikowała się z programami stosowanymi w Niemczech, Irlandii, Hiszpanii, Włoszech, Danii, Chorwacji i na Łotwie. Niewykluczone, że już wkrótce do projektu dołączą także inne kraje, które mają własne aplikacje trackingowe, na przykład Czechy i Litwa.

Zasada działania ProteGO Safe w połączeniu z innymi programami lokalnymi pozostaje taka sama, jak dotychczas. Apka zainstalowana na dwóch telefonach wymienia się zaszyfrowanymi, anonimowymi kluczami. Jeśli jedna z osób udostępni w aplikacji fakt, że zachorowała na COVID-19, wszyscy użytkownicy, z którymi była w kontakcie, otrzymają stosowne powiadomienie. Dzięki temu będą oni mogli jak najszybciej przeprowadzić test na obecność wirusa w organizmie i zdecydować się na kwarantannę.

Miejmy nadzieję, że nowa funkcja poprawi nieco publiczny stosunek do ProteOG Safe – w chwili obecnej należy ona do najgorzej ocenianych aplikacji trackingowych w Europie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Newsy

W przyszłości może on pomóc w eliminacji wielu współczesnych schorzeń.

Newsy

Wykorzystuje wymienne filtry i zasilanie z baterii.

Newsy

Nietypowa inicjatywa pewnego YouTubera.

Newsy

Należy sparować ją ze smartfonem.