SOCJAL
Do góry

Procesory Intel Kaby Lake na CES 2017

Większy skok jakościowy z pewnością zauważą osoby, które aktualizują sprzęt sprzed dwóch czy trzech lat.

O siódmej generacji procesorów Intela dla desktopów i laptopów słyszeliśmy już kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz możemy je podziwiać na targach CES w Las Vegas. Nowa seria procesorów Kaby Lake właśnie trafiła do sprzedaży.

Intel podzielił swoją nową flotę procesorów na serię S, która jest przeznaczona tradycyjnych desktopów i serię H, która trafi głównie do laptopów. Tym samym dołączą one do już istniejących ultra-cienkiej serii Y i szybkiej oraz mobilnej serii U, które poznaliśmy w zeszłym roku. Oczywiście jak można się spodziewać nowe układu Intela są szybsze i bardziej wydajne od swoich poprzedników, ale nie należy się w tym przypadku spodziewać rewolucji. Zdaniem producenta model z serii S i7-77ooK jest o 25 procent szybszy od i7-4770K, który jest przecież układem trzy generacje do tyłu. Podobnie sprawa się ma z tworzeniem, dzieleniem i edytowaniem materiałów nagranych w jakości 4K na kamerze 360 stopni. Wspomniany i7-7700K wykona tą pracę 35 procent szybciej niż jego wiekowy już kuzyn. Porównywalna sytuacja ma miejsce w przypadku serii H, która z pewnością trafi do potężniejszych maszyn przeznaczonych do grania.

Układy te są wytwarzane w ulepszonym procesie litograficznym 14 nm i jak można się spodziewać zużywają mniej energii niż ich poprzednicy. Poza tym mają one również mocniejszy układ IGP i wsparcie dla technologii Optane. Z uwagi na mały zastój w technologii sam skok w wydajności jest głównie przyczyną podkręcenia zegara bazowego.

Pomimo delikatnej ewolucji, zamiast spodziewanej rewolucji nadal mamy tu do czynienia z obecnie najpotężniejszymi procesorami na rynku. Większy skok jakościowy z pewnością zauważą osoby, które aktualizują sprzęt sprzed dwóch czy trzech lat, ale i ci, którzy zakupili swój komputer rok temu powinni zauważyć nieznaczny wzrost wydajności szczególnie przy pracy nad materiałami video.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy