Połącz się z nami

Newsy

Opona rowerowa, której nigdy nie przebijemy

Rolę dętki przejął system specjalnie zaprojektowanych szprych.

Opublikowane

dnia

Chyba każdy fan dwóch kółek i pedałów miał kiedyś tą wątpliwą przyjemność łatania przebitej opony w swoim rowerze. Do dzisiaj wielu rowerzystów wozi ze sobą podręczny zestaw łatek do awaryjnej naprawy, która jeśli mamy szczęście nigdy nie nastąpi. Z tym też problemem postanowiła zmierzyć się firma Bridgestone, która stworzyła projekt opony niewymagającej powietrza, a co za tym idzie eliminującej możliwość jej przebicia.

Ta niezwykle fantazyjna opona firmy Bridgestone nie tylko uwolni nas od konieczności zabierania ze sobą zapasowej dętki lub łatek, ale również od potrzeby zakupienia pompki rowerowej. W budowie tej opony rolę dętki przejął system specjalnie zaprojektowanych elastycznych szprych wykonanych z termoplastycznego tworzywa, które amortyzują wszelkie wyboje. Pozbawiona dętki opona jest praktycznie niezniszczalna w normalnym trybie użytkowania.

W tej chwili ciężko przewidzieć czy opona ta ma więcej zalet niż wad, gdyż jest to póki co dopiero koncept. Nie wiadomo jak konstrukcja ta zachowa się na wybojach i jak zniesie różne ukształtowanie terenu. Bridgestone opatentował jednak swoje rozwiązanie i za jakiś czas będzie chciał się pochwalić nowym produktem, który z całą pewnością docenią szczególnie osoby podróżujące rowerem do pracy.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne