Połącz się z nami

Newsy

Porządki w Windows 10 już na jesieni

Widowiskowe zmiany w systemie operacyjnym od Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Kto z nas nie korzystał z MS Painta? Oprócz zestawu prostych narzędzi do bazgrania i zabijania nudy ten prosty program doskonale sprawdza się do szybkiego obrabiania screenshotów. Aplikacja ta wrosła w świadomość użytkowników Windowsa, zatem wielu z nas może zaskoczyć informacja o tym, że nie będzie on już integralną częścią systemu. Zmiana ma nadejść już na jesieni w ramach pakietu aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update.

Porządki w Windowsie 10 dotyczyły będą nie tylko popularnego programu do rysowania, który ma domyślnie zostać zastąpiony znacznie bardziej rozbudowanym (ale również bardziej zasobożernym) Paintem 3D. Co ciekawe, nie jest to koniec MS Paint – aplikacja będzie dostępna za darmo w sklepie Windows, jednak najprawdopodobniej nie można liczyć ze strony Microsoftu na jej jakiekolwiek dalsze aktualizacje.

Z naszych komputerów zniknie ponadto Outlook Express, którego zastąpi – a właściwie powoli zaczyna zastępować – zgrabna i szybka apka Poczta. Średnio radzi sobie ona jednak z wykonywaniem wysyłek zbiorowych, podczas których Outlook był najlepszym przyjacielem sekretarek. Zmniejszona zostanie rola wygaszaczy ekranu a 3D Builder przestanie być integralną częścią systemu.

Co nowego otrzymają natomiast użytkownicy? Wśród najciekawszych nowości wymieniana jest aplikacja Windows Story Remix, która ma pomagać użytkownikom w tworzeniu interaktywnych materiałów multimedialnych. Program umożliwi kilku osobom pracę nad jednym projektem, na przykład wykorzystać różne materiały wideo z tego samego wydarzenia do wygenerowania filmu z najważniejszymi momentami. Ponadto Windows 10 ma otrzymać odświeżony interfejs zaprojektowany w autorskiej technologii Microsoftu Fluent Design System.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne