SOCJAL
Do góry

Pirelli wprowadzi inteligentną oponę z czujnikiem i aplikacją

Posiadacz opon Pirelli będzie mógł się poczuć jak kierowca Formuły 1.

Pirelli to bez wątpienia jeden z największych producentów opon na świecie. Nic więc dziwnego, że to właśnie lider wyznacza kierunek rozwoju w tym przemyśle. Za sprawą włoskiej firmy na rynek trafią inteligentne opony, które dostarczą kierowcy danych za pośrednictwem czujnika i dedykowanej aplikacji na smartfona.

Już niedługo każdy posiadacz opon Pirelli będzie mógł się poczuć jak kierowca Formuły 1, który otrzymuje informacje o stanie swojego ogumienia w czasie wyścigu. Nowa platforma Connesso stworzona do współpracy z modelami Winter Sottozero i P Zero zakłada wykorzystanie specjalnego czujnika, który będzie wbudowany w wewnętrzną ścianę opony. Owy czujnik będzie gromadził różne informacje, które następnie trafią następnie na dedykowaną aplikację zainstalowaną na smartfonie kierowcy.

Pirelli planuje wprowadzić pierwsze 19-calowe modele P Zero i Winter Sottozero w Stanach Zjednoczonych. Niedługo później z nowego inteligentnego „gadżetu” skorzystają również mieszkańcy Dalekiego Wschodu i Europy. Zdaniem producenta czujnik w oponie nie będzie miał wpływu na prowadzenia pojazdu. Dzięki niemu kierowca będzie mógł natomiast monitorować między innymi stan zużycia, temperaturę, ciśnienie i pokonany dystans na każdej z opon. Ponadto aplikacja będzie nas powiadamiać o problemach dotyczących niskiego ciśnienia i zalecanej wymianie zużytego ogumienia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy