SOCJAL
Do góry

Piractwo we Francji wzrasta – podsumowanie ubiegłego tygodnia

Google Docs pozwoli na wspólną edycję plików, a NK i GG zrobią własny ranking popularności stron. Walka Francuzów z piractwem przynosi skutek odwrotny do zamierzonego, a PARP rezygnuje z zasady „kto pierwszy ten lepszy” przy przyznawaniu dofinansowań.

Do czego może doprowadzić próba zaostrzenia prawa antypirackiego i powiadomienie obywateli kraju, że pobieranie pirackich kopii plików z sieci będzie grozić więzieniem? Oczywiście wzrostem piractwa. Francuzi, po dowiedzeniu się o nowym prawie, odkryli, że wcale nie muszą chodzić do wypożyczalni filmów ani płacić za usługi VoD. RapidShare i Megaupload są przecież za darmo.

Przez ostatnie pół roku poziom piractwa we Francji zamiast spaść w okolice zera, wzrósł o 3%, jak pokazały badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Rennes. Nie można przy tym wykluczyć, że część osób dowiedziała się również o sposobach ukrycia w sieci, więc wzrost może być jeszcze większy.

Źródło: http://torrentfreak.com/piracy-rises-in-france-despite-three-strikes-law-100609/

Będzie konkurencja dla Megapanelu?

Nasz-klasa, GG Network i inne podmioty, które wypadają zbyt słabo w comiesięcznym rankingu Polskiego Badania Internetu postanowiły stworzyć własne badanie. Według nich obecna forma służy do powiększenia zysków udziałowców PBI (Onet, Wirtualna Polska, Interia, Agora (AGORA) i Presspublika).

Nowe badanie miałoby brać pod uwagę nie tylko zasięg, ale również aktywność społeczności i zamieszczone w serwisach materiały audio i video. Pierwsze pytanie, które nasuwa się na myśl to to, czy przypadkiem nie będzie ono służyło do zwiększenia zysków Naszej-klasy i GG network. Zupełnie tak jak obecnie Megapanel służy swoim udziałowcom? 

Źródło: http://interaktywnie.com/biznes/newsy/biznes/aktualizacja-nasza-klasa-i-gg-tworza-wlasne-badanie-internetu-11178

(Prawie jak) Office 2010 od Google 

Google pozazdrościło Microsoftowi możliwości wspólnej edycji dokumentów w zapowiadanym na czerwiec pakiecie MS Office 2010 i postanowiło dodać tę funkcję do Google Docs. W tym celu kupiło firmę, która od trzech lat pracowała nad wtyczką służącą do wspólnej pracy i przeznaczoną dla… Office’a. Najciekawsze jest to, że nowa funkcja ma być dodana do Google Docs jeszcze przed premierą Office’a.

Google i Microsoft coraz bardziej rozbudowują swój pakiet biurowy. Czy ich użytkownicy będą kolejnym celem walki między firmami? 

Źródło: http://blog.docverse.com/2010/03/05/googled/

Dofinansowania bez ochroniarzy

Dobra wiadomość dla osób walczących o dofinansowania od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Od teraz o przyznaniu dotacji ma decydować jakość wniosków, a nie kolejność ich dostarczenia. Doszło do tego, że w ostatniej turze właściciele firm czekających na dotacje wynajmowali ochroniarzy, którzy mieli pilnować kolejki!

Ciekawe, czy po wprowadzeniu elektronicznej metody dostarczania wniosków firmy zdecydują się na opłacenie hackerów, którzy zaatakują konkurentów?

Źródło: http://webhosting.pl/MSWiA.lituje.sie.nad.Agnieszczakiem.Wnioski.o.dotacje.bedzie.mozna.skladac.przez.Siec

Cytat tygodnia

„Dzisiaj cenzurują sutki, jutro treści wydawnicze” – taki komunikat pojawił się na Gizmodo (od niedawna również w polskiej wersji) po żądaniu Apple, aby „Bild” ubrał nagie kobiety pojawiające się na zdjęciach w wersji PDF gazety.

Źródło: http://gizmodo.pl/gadgets/1308/wojna_nie_zgadzamy_sie_na_cenzure_od_apple.html

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy