Połącz się z nami

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

Na pierwszy rzut oka Playdate przypomina przenośne konsole z dawnych lat – ma krzyżak, przyciski A i B i głośnik. Urządzenie  2,7-calowy ekran jest czarno-biały jak w najstarszych wersjach Game Boya. Najbardziej nietypowy element nowej konsoli to składana korbka, która znajduje się z prawej strony urządzenia. Nie służy ona do zasilania sprzętu, ale ma pełnić rolę joysticka. Producent zapowiada, że niektóre tytuły będą wykorzystywały kombinację przycisków i korbki, ale niektóre będzie można przejść jedynie kręcąc joystickiem.

Gry nie będą zawarte na żadnym zewnętrznym nośniku, ale dostarczane bezprzewodowo z częstotliwością jednej na tydzień. Tytuły będą dystrybuowane w „sezonach” – w pierwszym znajdzie się 12 różnych gier, ale najprawdopodobniej będzie ich więcej. Każdy posiadacz konsoli będzie mógł zagrać we wszystkie tytuły.

Producent Playdate, Panic, znany jest przede wszystkim jako wydawca słynnego tytułu indie Firewatch. W tworzeniu gier na nową konsolę również skorzystał z pomocy niezależnych deweloperów: pierwsza ujawniona gra, Crankin’s Time Travel Adventure, to dzieło twórcy Katamari Damacy, Keity Takahashiego. Playdate ukaże się na początku 2020 roku i będzie kosztować 150 USD (ok. 580 PLN) wraz ze wszystkimi grami. Producent zapowiada, że ilość konsoli będzie limitowana.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne