Połącz się z nami

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

Na pierwszy rzut oka Playdate przypomina przenośne konsole z dawnych lat – ma krzyżak, przyciski A i B i głośnik. Urządzenie  2,7-calowy ekran jest czarno-biały jak w najstarszych wersjach Game Boya. Najbardziej nietypowy element nowej konsoli to składana korbka, która znajduje się z prawej strony urządzenia. Nie służy ona do zasilania sprzętu, ale ma pełnić rolę joysticka. Producent zapowiada, że niektóre tytuły będą wykorzystywały kombinację przycisków i korbki, ale niektóre będzie można przejść jedynie kręcąc joystickiem.

Gry nie będą zawarte na żadnym zewnętrznym nośniku, ale dostarczane bezprzewodowo z częstotliwością jednej na tydzień. Tytuły będą dystrybuowane w „sezonach” – w pierwszym znajdzie się 12 różnych gier, ale najprawdopodobniej będzie ich więcej. Każdy posiadacz konsoli będzie mógł zagrać we wszystkie tytuły.

Producent Playdate, Panic, znany jest przede wszystkim jako wydawca słynnego tytułu indie Firewatch. W tworzeniu gier na nową konsolę również skorzystał z pomocy niezależnych deweloperów: pierwsza ujawniona gra, Crankin’s Time Travel Adventure, to dzieło twórcy Katamari Damacy, Keity Takahashiego. Playdate ukaże się na początku 2020 roku i będzie kosztować 150 USD (ok. 580 PLN) wraz ze wszystkimi grami. Producent zapowiada, że ilość konsoli będzie limitowana.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne