SOCJAL
Do góry

Oglądamy miliard godzin filmów na YouTube dziennie

W najbliższym czasie liczba ta może jeszcze wzrosnąć.

To, że jesteśmy społeczeństwem uzależnionym od multimediów, internetu i Facebooka nie trzeba nikomu przypominać. Z czasem jednak rodzi się pytanie i potrzeba zmierzenia stopnia tego uzależnienia. Do takiego wniosku doszedł YouTube, który policzył ile godzin dziennie użytkownicy spędzają na oglądaniu filmów zamieszczonych w popularnym serwisie.

Obecnie nie trudno sprawdzić ile razy dany film na YouTube został wyświetlony dzięki przydatnemu licznikowi umieszczonemu pod owym dziełem. O wiele trudniej jest policzyć ile godzin spędzamy każdego dnia przeglądając różne kanały i filmy zamieszczone w serwisie. Jak się okazuje wyczynu tego dokonał za nas sam YouTube, który oszacował, iż każdego dnia użytkownicy spędzają na tym ponad miliard godzin. Wchłonięcie takiej ilości materiału zajęłoby jednej osobie ponad 100 000 lat. Co więcej jak się okazuje większość z tych filmów jest oglądanych na urządzeniach mobilnych. Spora część jest również konsumowana bez dźwięku i z generowanymi automatycznie napisami.

W najbliższym czasie liczba ta może jeszcze wzrosnąć po tym jak YouTube wprowadzi usługę live streaming na urządzeniach mobilnych. Zatem teraz koniec z tym czytaniem i do oglądania bo miliard godzin sam się nie nabije!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy