Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

NVIDIA oficjalnie prezentuje kartę RTX 3060 Ti

Ma być zauważalnie szybsza od topowej karty ubiegłej generacji.

W obecnej generacji zarówno NVIDIA, jak i AMD poczyniły spore kroki naprzód w zakresie wydajności kart graficznych. Najnowsza propozycja „zielonych”, RTX 3060 Ti, to kolejny nieźle wyceniony układ, który pozwoli nam grać na wysokich ustawieniach.

To pierwsza karta z serii RTX 30XX oznaczona dopiskiem „Ti” i jak do tej pory najtańsza – oficjalna cena układu to zaledwie 1 900 PLN, a wersje sygnowane przez zewnętrznych producentów będą zapewne nieznacznie droższe. Mimo niskiej ceny, NVIDIA obiecuje, że nowe GPU stanie w szranki z najmocniejszymi kartami z poprzedniej generacji – RTX 2080 i 2080 Ti.

Układ został wyposażony w taktowanie 1,41 GHz z trybem Boost 1,67 GHz i 8 GB pamięci VRAM GDDR6. W jego wnętrzu znajdą się 4864 rdzenie CUDA i 38 rdzeni dedykowanych do obsługi ray-tracingu. Karta zużywa do 200 W mocy, dlatego najlepiej zainstalować ją w komputerze wyposażonym w zasilacz o mocy przynajmniej 600 W.

Pierwsze benchmarki potwierdzają, że mamy do czynienia z wydajnym układem. Karta plasuje się w nich pomiędzy RTX 2080 Super a tegoroczną premierą RTX 3070. To przede wszystkim podzespół dla osób, które preferują grę w rozdzielczości 1440p – nawet w wymagających tytułach pokroju pecetowego portu Death Stranding pozwala ona uzyskać ponad 100 kl./s. RTX 3060 Ti w edycji Founders jest dostępna w sprzedaży od dzisiaj; wersje zewnętrznych producentów pojawią się w sklepach już wkrótce.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Newsy

„Zieloni” pokazali także mobilne wersje kart RTX 3000.

Newsy

Osiągami mają dorównywać nowej generacji GeForce.

Newsy

Firma obiecuje utrzymanie dotychczasowego, neutralnego systemu.

Newsy

Wymogiem jest indywidualne zaaprobowanie każdej gry przez App Store.