SOCJAL
Do góry

Nowy system operacyjny Google Fuchsia może zastąpić Androida

Fuchsia Armadillo przedstawia kilka podstawowych zasad działania.

Od jakiegoś czasu wiemy, że Google w mniejszej lub większej tajemnicy pracuje nad nowym systemem operacyjnym, który być może pewnego dnia zastąpi Androida i Chrome OS. Jak się okazuje Fuchsia, bo taką obecnie nosi nazwę rzeczony OS, przybiera coraz realniejszych kształtów. Do sieci trafił właśnie pierwszy film prezentujący wczesną wersję systemu w akcji.

Fuchsia to w tej chwili coś więcej niż zwykłe hobby dla programistów wyszukiwarkowego giganta. System ten nie jest oparty na Linuxie i na jego potrzeby Google stworzyło własny język programowania. Nowy OS to również świeże spojrzenie na interfejs użytkownika. W tym wypadku centrum naszych działań stanowi zdjęcie profilowe użytkownika. Nie ma na ekranie żadnych aplikacji i zbędnych informacji. Jedyne co tak naprawdę identyfikuje owy interfejs to znany z innych produktów Google Material Design. Prezentowany na filmie system nosi nazwę Fuchsia Armadillo i przedstawia kilka podstawowych zasad działania, które opierają się na wysuwaniu zakładek tak jak to ma obecnie miejsce w Androidzie w przypadku centrum powiadomień.

Na to jak ostatecznie będzie wyglądał nowy system i czy rzeczywiście zastąpi któregoś dnia bestseller Google przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Należy również pamiętać, że Alphabet, którego częścią jest Google, inwestuje czas i pieniądze w wiele różnych projektów. Kilka z nich jak chociażby obiecujący pomysł na modularny telefon trafiło ostatecznie do kosza, więc póki co musimy poczekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy