Połącz się z nami

Newsy

Konferencja Microsoft Build 2017 w pigułce

Co to wszystko odznacza dla przeciętnego użytkownika?

Opublikowane

dnia

Wczoraj w Seattle miała miejsce pierwsza konferencja Microsoft Build 2017, na którą ściagają analitycy, dziennikarze i deweloperzy z całego świata. Jednak każdy kto nie było tym ostatnim miał bardzo dużą szansę udać się w objęcia Morfeusza podczas tej 3-godzinnej prezentacji.

Tym razem Microsoft skupił swoją uwagę niemal wyłącznie na deweloperach dla których stworzono narzędzie i rozwiązania, które w kolejnych latach gigant z Redmond ma nadzieję zobaczyć w różnych dziedzinach naszego życia. Jedną z pierwszych wiadomości wieczoru była informacja dotycząca systemu Windows 10, który działa w tej chwili na ponad 500 milionach urządzeń na całym świecie. Kolejna rewelacja dotyczyła deweloperów, którzy dostali nowe narzędzia do wykorzystania z platformą Azure. Jest wśród nich Azure Batch AI Training do uczenia sieci neuronowych, Azure Database dla MySQL i PostgressSQL do zarządzania bazami danych i Azure dla Biznesu, które ma przekonać i ułatwić mniejszym firmom wykorzystywanie inteligentnych systemów monitorowania i zarządzania. W temacie baz danych deweloperzy otrzymali również usługę Cosmos DB. Zaprezentowano także możliwości usług Cognitive Services, które wykorzystują uczące się systemy do monitorowania i rozpoznawania obiektów oraz osób w miejscu pracy, silnik wyszukiwania oparty na sztucznej inteligencji i kilka innych, które dla zwykłego Kowalskiego nie mają żadnego znaczenia.

Zobaczyliśmy również głośnik firmy HP z wbudowaną Cortaną, która w tej wersji ma stać się bezpośrednim konkurentem dla Alexy od Amazona i Google Home. Ponadto wirtualna asystentka Microsoftu dostanie kilka nowych funkcji, które w Polsce nam się nie przydadzą. Gigant z Redmond zaprezentował również możliwości translatora prezentacji, który umożliwia otrzymywanie symultanicznych tłumaczeń treści prezentacji w aplikacji PowerPoint. Również osoby zainteresowane budowaniem aplikacji na Macu mogą odetchnąć z ulgą, gdyż pojawiła się wersja programu Visual Studio właśnie na ta platformę.

Co to wszystko odznacza dla przeciętnego użytkownika? Nie wiele jak się okazuje, ale trzeba pamiętać, że Build od początku był konferencją przeznaczoną dla deweloperów i ludzi, którzy tworzą technologie dla przeciętnego użytkownika. To co jednak możemy z tego wynieść z tego pierwszego dnia to fakt, iż Micorsoft bardzo mocno stara się przekonać świat do sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości i maszyn, które będziemy w stanie uczyć wykonywania pozornie bardzo skomplikowanych zadań.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne