SOCJAL
Do góry

Nokia stworzyła kamerę VR

Kilka dni temu informowaliśmy o planach firmy Nokia, która rzekomo miałaby wejść na rynek urządzeń VR. Te plotki okazały się prawdą. Finowie właśnie zaprezentowali swoją pierwszą kamerę VR.

Kamera o nazwie OZO jest w stanie uchwycić obraz sferycznie, dzięki ośmiu obiektywom umieszczonym wokół kulistej obudowy urządzenia. W ten sposób OZO jest w stanie nakręcić film w zakresie 360 stopni, któremu towarzyszyć będzie dźwięk z ośmiu wbudowanych mikrofonów kierunkowych. Obraz z kamery Nokii może być przesyłany na żywo do użytkownika, co jest dużą zaletą w stosunku do konkurencji. OZO umożliwia również wyświetlenie w niskiej jakości nagranego kilka chwil wcześniej obrazu. W przypadku istniejących obecnie kamer VR zarejestrowany obraz musi być najpierw zszyty w odpowiednim programie edytującym, co wymaga sporo czasu. Oczywiście nagrany przez OZO film również może być edytowany i wyświetlany w wysokiej rozdzielczości na okularach VR, takich jak chociażby Oculus Rift.

Nokia nie ujawniła póki co szczegółów dotyczących specyfikacji ich nowego urządzenia, ale wiadomo, że ma ono trafić do sprzedaży w czwartym kwartale 2015 roku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy