Połącz się z nami

Newsy

Nintendo zapowiedziało nową konsolę NX na marzec 2017

Plotki dotyczące nowej platformy krążą już od jakiegoś czasu.

Firma Nintendo już kilka lat temu opuściła pierwszą ligę producentów konsol i skupiła się na swoich wiernych fanach, którzy nie wyobrażają sobie życia bez Wii U czy 3DS-a. Większość z tych fanów rezyduje mimo wszystko w Japonii, ale to się może zmienić już w przyszłym roku.

Nintendo zapowiedziało premierę swojej nowej konsoli o nazwie NX na marzec 2017. Informacja ta została ujawniona „przy okazji” wraz z wynikami finansowymi. Jak można się było spodziewać, japońska firma nie ujawniła nic innego poza ową datą premiery. Skądinąd nie powinno to nikogo dziwić, gdyż w bardzo podobny sposób dowiedzieliśmy się kilka lat temu o istnieniu chociażby konsol 3DS czy Wii U. Oczywiście plotki dotyczące nowej platformy krążą już od jakiegoś czasu. Jedne źródła twierdzą, że będzie to urządzenie oparte na systemie Android z elastycznym ekranem od Sharpa. Inni są zdania, iż otrzymamy sprzęt, który będzie zarówno stacjonarną, jak i mobilną konsolą. Jedyną pewną na tę chwilę jest jednak to, iż pojawi się na nią gra Legend of Zelda, co i bez jakiejkolwiek wiadomości każdy mógł wydedukować, biorąc pod uwagę „przepastny” katalog gier Nintendo.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Amazon produkuje serial oparty na Falloucie

Gaming

Cyberpunk 2077 w nowym trailerze

Gaming

TEST: Lenovo Legion Y540

Gaming

TEST: WD_BLACK D10 Game Drive

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!