Połącz się z nami

Publikacje

Nikt na Ciebie nie patrzy?

Opublikowane

dnia

Pochyl no się bardziej, przybliż nos do druku i nie poruszaj ustami przy czytaniu. Napiszę to raz i nie będę już w tekście powtarzać: nie kupuj nawigacji!

Nie przeczę, że jest szalenie funkcjonalna, ale jednego nie wiesz. Mianowicie: jak bardzo nie chcesz przyczynić się do rozwoju technologii. Tak, wiem, cokolwiek już za późno. Trzeba było zignorować, wyrzucić, nie spojrzeć nawet, gdy wchodziła na rynek. Niechby wojskowi i agenci 007 mieli imponujące gadżety i tyle.

A teraz? Mężczyźni? Jeden z drugim macie obliczoną trasę do pracy, kilometry ? ba! Minuty. Spowiadaj się teraz, gdzie zjechałeś i po co. Nie dość, że można w każdej chwili zdalnie ustalić, gdzie jesteście, to i da się wam o każdej porze zwyczajnie zawracać tyłek. Technologie GPS i GSM są bolesnym wynalazkiem.

Gdzie przenieśliście swoją jaskinię, pytam? Gdzie oddajecie się błogiej bezmyślności, skoro wszędzie można potrząsnąć was za ramię?

W ogóle, technologia jest używana przeciwko mężczyznom, nie do wiary, że sami się do tego przyczyniliście. Jeśli macie pecha, wasza luba może trafić na zdjęcie z satelity, na którym jesteście ujęci w niekoniecznie odpowiednim miejscu i porze. Na wakacjach też ? nie daj Boże skręcić z wytyczonego szlaku, bo w uszach zabrzmi domyślna Pani Nawigacja: ?Zawróć. Nie tędy droga?. Ludzie, kto na to wpadł, kto to długo wytrzyma. Prawie jak zrzędliwa żona: ?W prawo, w lewo, wolniej. Wolniej?.

Zauważcie, że w drugą stronę nowoczesność już nie działa. Spytaj kolegi, czy jego lepsza połowa potrafi niczym nawigacja ? gdy on wykona niespodziewany ruch ? błyskawicznie nastroić się na nagłą zmianę planów, szybko obliczyć, przeliczyć i jeszcze przyznać mu rację, że dobrze wybrał? Gdzież tam, najpierw obrazi się, wyłączy, na monitorze pokaże coś niecenzuralnie i na koniec zrobi spięcie. Dlaczego nikt nie produkuje nowych sterowników do kobiet?

Niedługo będziecie musieli nocami prowadzić nieruchomy tryb życia, bo ? jak wszczepią chipa, to już nie zaszalejecie. Pod skórą, za uchem będziecie mieli dowód osobisty, informację o zdrowotności i pozycję w systemie GPS. Chcecie? Czy może będziecie wyrywać go sobie jak alkoholicy esperal.

Nawigacja morska; gwiazdy, busola i sekstans. O! Tak kiedyś trafi ano na miejsce. A dziś? Obłożeni elektroniką zawsze dochodzimy do punktu, w którym nie wiadomo, gdzie pójść dalej. Na mapie myśli owa lokalizacja występuje, ale gdy dojeżdżamy ? oczom ukazują się zarośla. Co tam zarośla ? niepojęte krzaczory rzeczywistości. Ni w lewo, ni na skos, ni prosto, a najpewniej zaraz uaktywnią się ruchome piaski i wsysają nas w czarną dziurę kosmosu. Ot nowe technologie. Nie powiem ? ratują nam życie.

Mało to półcyborgów nie może przechodzić przez bramkę na lotnisku? Elektronika w sercu, metal zamiast biodra, blaszka przy mózgu. Rezonans magnetyczny, jonoforeza ? co tam, nawet zwykła lodówka i kuchnia mikrofalowa też czasem ratują życie. Dwa palce w prawo od księżyca ? tak dawniej obierano punkt i docierano do celu. A dziś?. Dziś facet ma GPS, GPRS, GSM, a nie umie znaleźć jednego małego punktu G.

Kobiety, a niech mnie! Niech mężczyźni kupują te nawigacje, tylko niech ktoś naniesie na mapę lokalizacje młodych babeczek, a nie tylko ? zabytki.

Wrocławianka, introwertyczka, autorka "Poradnika sympatycznego" - humorystycznego pseudoporadnika o relacjach damsko-męskich.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

Woda kontra technologia

Czy wodoodporne gadżety są tak niewrażliwe na zamoczenie, jak twierdzą ich producenci?

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Pamiętacie, jak jeszcze kilka lat temu przypadkowe umoczenie gadżetu w wodzie, wiązało się ze stanem przedzawałowym i gorączkowymi poszukiwaniami torebki z ryżem, w której umieszczało się urządzenie i czekało na cud? Jak to ze wszystkimi tego typu rozwiązaniami, czasami działało ono wzorowo, a czasami w ogóle, pozostawiając nas z gorzką koniecznością zakupu nowego sprzętu (i posprzątania ryżu). Na szczęście te czasy są już za nami, a coraz więcej gadżetów otrzymuje wodoodporność w standardzie. Czy jednak na pewno można korzystać z nich w wannie, na basenie czy podczas nurkowania? Sprawdzimy to w naszym – hehe – dogłębnym teście.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Holiday on Ice – najlepsza na świecie rewia na lodzie wreszcie w Polsce!

Zespół uznawany za najlepszą łyżwiarsko-akrobatyczną rewię na lodzie na świecie przyciągnął do tej pory 330 milionów widzów.

Opublikowane

dnia

Najszybsze piruety, skomplikowane podnoszenia, niesamowite akrobacje i wymyślne obroty, a do tego projekcje holograficzne, specjalna scenografia i fantastyczna gra świateł oraz ponad pięćset bajecznych kostiumów! Holiday on Ice to najlepsza rewia łyżwiarsko-akrobatyczna na świecie, mająca w swoim składzie mistrzów olimpijskich. Program SHOWTIME wprost zapiera dech w piersiach! To ekscytujące przedstawienie będzie można obejrzeć w Polsce w dniach 27-29 marca 2020 roku w Arena Gliwice.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Pełny skład i czasówka Mystic Festiwal 2019!

W ciągu dwóch dni, na trzech scenach, pojawi się 28 zespołów!

Opublikowane

dnia

Podczas nowej edycji MYSTIC FESTIVAL na scenie zagrają SLIPKNOT, SABATON, WITHIN TEMPTATION, KING DIAMOND, IN FLAMES, EMPEROR, AMON AMARTH, POWERWOLF, TRIVIUM, TESTAMENT, CARCASS, SOULFLY, VLTIMAS, BATUSHKA, POSSESSED, ELUVEITIE, FROG LEAP, JINJER, HATEBREED, IMMOLATION, CROWBAR, GRAND MAGUS, MUNICIPAL WASTE, OMNIUM GATHERUM, POWER TRIP, LOST SOCIETY, IN TWILIGHT’S EMBRACE oraz ENTROPIA!

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Czy warto brać pożyczkę na remont?

Zwolenników pożyczki na remont mieszkania jest tyle samo, co jej przeciwników.

Opublikowane

dnia

Sezon wiosenny to okres, który sprzyja przeprowadzaniu remontów. I Ty planujesz metamorfozę mieszkania? Sprawdź, czy warto z tego tytułu zadłużać się w firmie pozabankowej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Wywiad: Neena

Neena ma dopiero 19 lat, ale jej dojrzałe teksty i niebanalny głos zdążyły już zachwycić słuchaczy.

Opublikowane

dnia

Właśnie ukazał się twój najnowszy album Flipside. Jakie muzyczne inspiracje towarzyszyły ci podczas jego nagrywania? (więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne