Połącz się z nami

Publikacje

Nikt na Ciebie nie patrzy?

Opublikowane

dnia

Pochyl no się bardziej, przybliż nos do druku i nie poruszaj ustami przy czytaniu. Napiszę to raz i nie będę już w tekście powtarzać: nie kupuj nawigacji!

Nie przeczę, że jest szalenie funkcjonalna, ale jednego nie wiesz. Mianowicie: jak bardzo nie chcesz przyczynić się do rozwoju technologii. Tak, wiem, cokolwiek już za późno. Trzeba było zignorować, wyrzucić, nie spojrzeć nawet, gdy wchodziła na rynek. Niechby wojskowi i agenci 007 mieli imponujące gadżety i tyle.

A teraz? Mężczyźni? Jeden z drugim macie obliczoną trasę do pracy, kilometry ? ba! Minuty. Spowiadaj się teraz, gdzie zjechałeś i po co. Nie dość, że można w każdej chwili zdalnie ustalić, gdzie jesteście, to i da się wam o każdej porze zwyczajnie zawracać tyłek. Technologie GPS i GSM są bolesnym wynalazkiem.

Gdzie przenieśliście swoją jaskinię, pytam? Gdzie oddajecie się błogiej bezmyślności, skoro wszędzie można potrząsnąć was za ramię?

W ogóle, technologia jest używana przeciwko mężczyznom, nie do wiary, że sami się do tego przyczyniliście. Jeśli macie pecha, wasza luba może trafić na zdjęcie z satelity, na którym jesteście ujęci w niekoniecznie odpowiednim miejscu i porze. Na wakacjach też ? nie daj Boże skręcić z wytyczonego szlaku, bo w uszach zabrzmi domyślna Pani Nawigacja: ?Zawróć. Nie tędy droga?. Ludzie, kto na to wpadł, kto to długo wytrzyma. Prawie jak zrzędliwa żona: ?W prawo, w lewo, wolniej. Wolniej?.

Zauważcie, że w drugą stronę nowoczesność już nie działa. Spytaj kolegi, czy jego lepsza połowa potrafi niczym nawigacja ? gdy on wykona niespodziewany ruch ? błyskawicznie nastroić się na nagłą zmianę planów, szybko obliczyć, przeliczyć i jeszcze przyznać mu rację, że dobrze wybrał? Gdzież tam, najpierw obrazi się, wyłączy, na monitorze pokaże coś niecenzuralnie i na koniec zrobi spięcie. Dlaczego nikt nie produkuje nowych sterowników do kobiet?

Niedługo będziecie musieli nocami prowadzić nieruchomy tryb życia, bo ? jak wszczepią chipa, to już nie zaszalejecie. Pod skórą, za uchem będziecie mieli dowód osobisty, informację o zdrowotności i pozycję w systemie GPS. Chcecie? Czy może będziecie wyrywać go sobie jak alkoholicy esperal.

Nawigacja morska; gwiazdy, busola i sekstans. O! Tak kiedyś trafi ano na miejsce. A dziś? Obłożeni elektroniką zawsze dochodzimy do punktu, w którym nie wiadomo, gdzie pójść dalej. Na mapie myśli owa lokalizacja występuje, ale gdy dojeżdżamy ? oczom ukazują się zarośla. Co tam zarośla ? niepojęte krzaczory rzeczywistości. Ni w lewo, ni na skos, ni prosto, a najpewniej zaraz uaktywnią się ruchome piaski i wsysają nas w czarną dziurę kosmosu. Ot nowe technologie. Nie powiem ? ratują nam życie.

Mało to półcyborgów nie może przechodzić przez bramkę na lotnisku? Elektronika w sercu, metal zamiast biodra, blaszka przy mózgu. Rezonans magnetyczny, jonoforeza ? co tam, nawet zwykła lodówka i kuchnia mikrofalowa też czasem ratują życie. Dwa palce w prawo od księżyca ? tak dawniej obierano punkt i docierano do celu. A dziś?. Dziś facet ma GPS, GPRS, GSM, a nie umie znaleźć jednego małego punktu G.

Kobiety, a niech mnie! Niech mężczyźni kupują te nawigacje, tylko niech ktoś naniesie na mapę lokalizacje młodych babeczek, a nie tylko ? zabytki.

Wrocławianka, introwertyczka, autorka "Poradnika sympatycznego" - humorystycznego pseudoporadnika o relacjach damsko-męskich.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

Złote piaski, Słoneczny Brzeg… gdzie na wakacje do Bułgarii?

Opublikowane

dnia

przez

Szerokie plaże, ciepłe Morze Czarne, gwarantowana pogoda i atrakcyjne ceny – to nie jedyne zalety wczasów w Bułgarii. Na wakacje szczególnie warto wybrać się tam do dużych kurortów Słonecznego Brzegu lub Złotych Piasków, które leżą w najpiękniejszych regionach kraju. Nie brakuje w nich komfortowych hoteli, restauracji, klubów nocnych i atrakcji, które przyciągają urlopowiczów w każdym wieku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Cenne wskazówki

Klasyczne zegarki nigdy nie wychodzą z mody!

Opublikowane

dnia

Legendarne prototypy z lat 60., które dopiero teraz ujrzały światło dzienne i high-endowe zegarki wykonane z recyklingowych materiałów… oto najciekawsze czasomierze na rynku!

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Czy warto wymieniać starego smartfona na Samsunga Galaxy S10? Podpowiadamy.

Opublikowane

dnia

Choć od lutowej premiery Samsunga Galaxy S10 minęło już trochę czasu, smartfon ten nadal sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Nie bez przyczyny – S10-tka bez wątpienia będzie jednym z pretendentów do miana najlepszego telefonu 2019 roku. Zastanawiasz się nad wymianą obecnego smartfona na najnowszego flagowca Samsunga? Sprawdź, dlaczego warto to zrobić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Orange Flex – oferta w aplikacji. Czas na mobilną rewolucję!

Opublikowane

dnia

Oglądasz, sprawdzasz, szukasz, porównujesz oferty sieci komórkowych w internecie? Zrób jeszcze jeden krok do przodu. W Orange Flex nie tylko przeskanujesz ofertę, sprawdzisz możliwości i spersonalizujesz pakiet. W Orange Flex za pomocą aplikacji załatwisz wszystkie formalności i zaczniesz korzystać z najbardziej dopasowanego Planu, bez ograniczeń.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Sir Jony Ive – guru świata designu czy mistrz marketingu?

Apple żegna swojego projektanta urządzeń i interfejsów – czy fani “jabłek” powinny jednak płakać?

Opublikowane

dnia

Tytuł artykułu oczywiście jest prowokacyjny. Tak naprawdę Jony Ive jest jednym i drugim, pytanie brzmi tylko, w jakich proporcjach. Brytyjski projektant stworzył wygląd m.in. MacBooka Pro i Air, iPodów, iPhone’ów, iPadów, czy, mocno rewolucyjnego swego czasu, systemu iOS 7. Przyznacie, że te wszystkie nazwy są wręcz ikoniczne, a jeśli dzisiaj produkty wydają nam się „zwyczajne”, to tylko dlatego, bo wielu naśladowców sprawiło, że wygląd tego, co zaprojektował Ive, jest obecnie przykładem wzorcowym tego, jak np. powinien wyglądać tablet.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne