Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

Netflix testuje tryb odtwarzania samego audio

Tryb ten zmniejsza zużycie danych komórkowych.

Netflix nie ma w swojej bibliotece podcastów… no, przynajmniej nie dedykowanych. Niektórzy użytkownicy mobilnej aplikacji na Androida otrzymali wczoraj możliwość odtworzenia ulubionych seriali w formie samego audio i z wyłączonym ekranem.

Po co oglądać – a właściwie słuchać – Netflixa z wyłączonym ekranem? Opcja ta przeznaczona jest przede wszystkim dla użytkowników korzystających z danych komórkowych, którzy chcą zmniejszyć zużycie transferu. Chociaż nowa funkcja będzie dostępna dla wszystkich filmów i seriali, została ona zaprojektowana z myślą o programach dokumentalnych, nagraniach kabaretów stand-up i podobnych produkcjach, w których to najważniejszą rolę pełni dźwięk, a nie obraz. Taką zawartością użytkownicy mogą swobodnie cieszyć się w formie niby-podcastu.

Opcja wyboru odtwarzania w trybie audio pojawiła się na razie tylko dla wybranych użytkowników w aplikacji na Androidzie, ale Netflix zapowiada, że z czasem zostanie ona udostępniona wszystkim osobom korzystającym z serwisu streamingowego. Co ciekawe, Netflix produkuje własne podcasty, ale nie są one dostępne na ich platformie, ale na Spotify i Apple Podcasts. Kto wie, może kiedyś zawitają także i na stronę producenta?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Newsy

Pierwsza część już dostępna w HBO GO.

Newsy

Z każdym miesiącem kolekcja HBO GO powiększa się o nowe tytuły.

Newsy

Wśród nich wiele pozycji ze świata Marvela i Gwiezdnych Wojen.

Newsy

Napisany przez scenarzystę gry, stworzony przez doświadczonych producentów.