Połącz się z nami

Newsy

Najlepsze polskie sklepy internetowe. Branża: sport i turystyka

Opublikowane

dnia

Profesjonalny sprzęt do ćwiczeń i uprawiania turystyki bywa – z wyjątkiem sezonowego boomu na narty, rowery i namioty – ciężko dostępny w zwykłych sklepach. Wydawałoby się zatem, że strony internetowe będą wprost porażać bogactwem takiego asortymentu…

Owszem, ta tradycyjna zaleta internetowego handlu potwierdza się i tym razem. Lecz uczucie niedosytu pozostaje.

Okazuje się bowiem, że dobrych sklepów jest w porównaniu z innym branżami niewiele. Jak na dłoni widać tutaj błędy, które kilka lat temu popełniała doświadczona dzisiaj multimedialno-fotograficzna konkurencja.

Zdarza się, że przemyślane serwisy cierpią z powodu ograniczonej oferty, innym razem nadmiar sprzedawanych produktów nie współgra z nieudolnie zaprojektowanym interfejsem.

Można się zastanawiać, czy taki stan rzeczy sportowo-turystyczne e-sklepy zawdzięczają słabej promocji, czy też nadal stosunkowo mało popularnej w naszym kraju modzie na zdrowy tryb życia.

Na pewno dużą rolę odgrywa w tym wszystkim fakt, że większość ze sprzedawanych w omawianych sklepach produktów to rzeczy kosztowne. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia prezencja całego serwisu, która pomaga budować zaufanie u nowych klientów.

Jak wiele innych, tak i ta branża e-handlu najlepsze lata ma jeszcze przed sobą. Cieszą zatem wyniki naszego zestawienia, które pokazuje, że już teraz istnieje kilka serwisów mogących posłużyć za wzór dla konkurencji i punkt odniesienia dla potencjalnych kupujących.

Takim sklepem jest z pewnością HiMountain (http://www.sfpl.pl). Jako jeden z dwóch serwisów uzyskał on najwyższy wynik: 9 punktów. Otrzymuje on także zasłużony znak jakości Magazynu INTERNET. Jest to najbardziej kompletny i profesjonalnie wykonany sklep internetowy biorący udział w naszym zestawieniu.

Jak oceniamy?

Każdy sklep mógł uzyskać łączny wynik 10 punktów za: wygląd i pierwsze wrażenie, funkcjonalność (obecność wyszukiwarki i recenzji internautów, możliwość sortowania produktów), łatwy dostęp do najważniejszych informacji (koszt dostawy, czas dostawy) oraz liczbę akceptowanych sposobów płatności (przelew, płatność przy odbiorze lub kartą). Za obecność każdego z tych elementów przyznawaliśmy 1 punkt. Na plus zaliczaliśmy również szeroką ofertę towarów i obecność promocji. Najlepszy e-sklep powinien być ponadto intuicyjny w obsłudze i przyjazny dla różnych przeglądarek internetowych.

Ex-redaktor naczelny czasopism Internet Maker i Magazyn Internet. Uwielbia nowinki techniczne, w wolnych chwilach zapalony fotograf.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne