Połącz się z nami

Newsy

IFA 2017: nowe kamery 360 firmy Acer

Jedną z nich możesz umieścić w swoim samochodzie.

Opublikowane

dnia

Kamery 360 to coraz popularniejsze zabawki. Nic dziwnego, że Acer postanowił wypuścić na światło dzienne swoją własną wariację na ten temat. Możemy się spodziewać nie tylko sprzętu do zabawy, ale również gadżetu do samochodu.

Pierwsza z zapowiedzianych kamer nosi nazwę Holo360. Urządzenie jest wielkości smartfona i służy do nagrywania klipów wideo 360 stopni w jakości 4K. Po nakręceniu filmu możesz obejrzeć go na 3-calowym ekranie i udostępnić w mediach społecznościowych. Dzięki procesorowi Snapdragon 625 i Androidowi 7.1 możesz wrzucić materiał na każdy portal social media, zaś obsługa internetu LTE sprawi, że nigdy nie znajdziesz się poza zasięgiem. Holo360 znajdzie się na rynku w listopadzie 2017 i będzie wycenione na 1 550 PLN.

Druga propozycja to Vision360 – high-endowa, inteligentna kamera do samochodu. Kamera będzie przesyłała nagrany materiał do chmury wraz z informacją o położeniu GPS oraz aktualnej prędkości samochodu. Propozycja Acera będzie działać nie tylko wtedy, kiedy znajdujemy się w ruchu drogowym: oprócz pełnej rejestracji obrazu podczas niebezpiecznej sytuacji na drodze, kamera ma rejestrować również zajścia podczas parkowania. Jeżeli zatem ktoś zahaczy o nasz samochód na parkingu, Vision360 uruchomi się, wyśle informację o zdarzeniu na smartfona oraz nagra klip ze zdarzenia. Wszystkie nagrania będzie można obejrzeć za pomocą zestawu VR od Acera (tego z Mixed Reality). Kamerka kosztować będzie 1 480 PLN i dostępna będzie w tym roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne