Połącz się z nami

Newsy

Najlepsze polskie sklepy internetowe. Branża: RTV AGD

Jeszcze całkiem niedawno zdziwienie wywoływał fakt, że największa na świecie internetowa księgarnia Amazon.com trudni się sprzedażą zlewozmywaków. W polskich realiach wszystko, co nie było wówczas książką, płytą CD lub sprzętem komputerowym, w sieci się po prostu nie sprzedawało. Dopiero teraz widać, jak dużo się przez ten czas zmieniło.

Czy przeciętny Polak byłby skłonny kupić nową pralkę lub telewizor za pośrednictwem sklepu internetowego? Łatwość z jaką skompletowaliśmy dziesiątkę profesjonalnych e-sklepów oferujących sprzęt RTV i AGD wskazywałaby na to, że raczej tak. Tym bardziej, że najlepsze z opisanych sklepów mogą się poszczycić ponad 3 tysiącami towarów w ofercie.

Nawet jeżeli większość z nich stanowią niewielkie produkty w rodzaju tosterów lub odtwarzaczy MP3, to i tak możliwość przebierania w kilkuset modelach lodówek czy zestawów kina domowego stanowi atrakcyjną alternatywę nawet dla tradycyjnych centrów handlowych.

Pewne braki dają się natomiast zauważyć, gdy porównać internetowe sklepy RTV i AGD pod względem funkcjonalności z takimi serwisami jak Merlin.pl lub Komputronik.pl. Nadal zdarzają się bowiem sytuacje, gdy koszt lub czas dostawy nie są odpowiednio opisane.

Są to jednak niewielkie i proste do poprawienia niedociągnięcia. Biorąc pod uwagę, że szczyt popularności e-sklepy z opisywanej branży mają ciągle jeszcze przed sobą, ich poziom może tylko wzrastać.

Znak jakości Magazynu INTERNET przyznajemy sklepowi HitMedia – http://www.hitmedia.pl. Zadecydowała o tym bogata oferta sprzedawanych produktów, prosta, funkcjonalna strona WWW oraz pomysłowa promocja dająca możliwość negocjacji cen z samą Panią Prezes.

Kandydatem do pierwszego miejsca był także sklep Hoopla.pl, gdyby nie to, że wizualnie \\\”rozjeżdżał\\\” się w przeglądarce Firefox.

Jak oceniamy?

Każdy sklep mógł uzyskać punkty za funkcjonalność (obecność wyszukiwarki i recenzji internautów, możliwość sortowania produktów), łatwy dostęp do najważniejszych informacji (koszt dostawy, czas dostawy) oraz liczbę akceptowanych sposobów płatności (przelew, płatność przy odbiorze lub kartą). Na plus zaliczaliśmy również szeroką ofertę towarów i obecność promocji. Najlepszy e-sklep powinien być ponadto przyjazny dla oka i różnych przeglądarek internetowych.

Ex-redaktor naczelny czasopism Internet Maker i Magazyn Internet. Uwielbia nowinki techniczne, w wolnych chwilach zapalony fotograf.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

„Czarny piątek” ustanowił jednodobowy rekord obrotów w sprzedaży internetowej

Newsy

Kupony – nowa kategoria na Allegro

Newsy

Niebezpieczeństwa świątecznych zakupów

Internet Maker

Jak założyć sklep na Facebooku i czy warto?

Internet Maker

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!