Połącz się z nami

Newsy

Najlepsze polskie sklepy internetowe. Branża: RTV AGD

Opublikowane

dnia

Jeszcze całkiem niedawno zdziwienie wywoływał fakt, że największa na świecie internetowa księgarnia Amazon.com trudni się sprzedażą zlewozmywaków. W polskich realiach wszystko, co nie było wówczas książką, płytą CD lub sprzętem komputerowym, w sieci się po prostu nie sprzedawało. Dopiero teraz widać, jak dużo się przez ten czas zmieniło.

Czy przeciętny Polak byłby skłonny kupić nową pralkę lub telewizor za pośrednictwem sklepu internetowego? Łatwość z jaką skompletowaliśmy dziesiątkę profesjonalnych e-sklepów oferujących sprzęt RTV i AGD wskazywałaby na to, że raczej tak. Tym bardziej, że najlepsze z opisanych sklepów mogą się poszczycić ponad 3 tysiącami towarów w ofercie.

Nawet jeżeli większość z nich stanowią niewielkie produkty w rodzaju tosterów lub odtwarzaczy MP3, to i tak możliwość przebierania w kilkuset modelach lodówek czy zestawów kina domowego stanowi atrakcyjną alternatywę nawet dla tradycyjnych centrów handlowych.

Pewne braki dają się natomiast zauważyć, gdy porównać internetowe sklepy RTV i AGD pod względem funkcjonalności z takimi serwisami jak Merlin.pl lub Komputronik.pl. Nadal zdarzają się bowiem sytuacje, gdy koszt lub czas dostawy nie są odpowiednio opisane.

Są to jednak niewielkie i proste do poprawienia niedociągnięcia. Biorąc pod uwagę, że szczyt popularności e-sklepy z opisywanej branży mają ciągle jeszcze przed sobą, ich poziom może tylko wzrastać.

Znak jakości Magazynu INTERNET przyznajemy sklepowi HitMedia – http://www.hitmedia.pl. Zadecydowała o tym bogata oferta sprzedawanych produktów, prosta, funkcjonalna strona WWW oraz pomysłowa promocja dająca możliwość negocjacji cen z samą Panią Prezes.

Kandydatem do pierwszego miejsca był także sklep Hoopla.pl, gdyby nie to, że wizualnie \\\”rozjeżdżał\\\” się w przeglądarce Firefox.

Jak oceniamy?

Każdy sklep mógł uzyskać punkty za funkcjonalność (obecność wyszukiwarki i recenzji internautów, możliwość sortowania produktów), łatwy dostęp do najważniejszych informacji (koszt dostawy, czas dostawy) oraz liczbę akceptowanych sposobów płatności (przelew, płatność przy odbiorze lub kartą). Na plus zaliczaliśmy również szeroką ofertę towarów i obecność promocji. Najlepszy e-sklep powinien być ponadto przyjazny dla oka i różnych przeglądarek internetowych.

Ex-redaktor naczelny czasopism Internet Maker i Magazyn Internet. Uwielbia nowinki techniczne, w wolnych chwilach zapalony fotograf.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne