Połącz się z nami

Newsy

Mobilny YouTube z ciemnym trybem

Na iOS już dzisiaj, wkrótce na Androidzie.

Opublikowane

dnia

Miłośnicy nocnego oglądania YouTube mogą zacierać ręce – do aplikacji mobilnej nareszcie trafi ciemna skórka, która uprzyjemni korzystanie z niej przy słabym świetle. Na początku pojawi się ona w wersji na iOS.

Ciemny tryb pojawił się w przeglądarkowej wersji YouTube w zeszłym roku i spodobał się użytkownikom tak bardzo, że zapragnęli jej również w aplikacji. Nic dziwnego – podczas przeglądania wideo na ekranie smartfona w ciemnym pokoju rozświetlona aplikacja YouTube potwornie oślepia i rozbudza. Nowa skórka do YouTube będzie wyposażona w ciemnoszare, przytłumione tło, które jest bardziej przyjazne dla użytkowników i mniej męczące dla oczu. YouTube zaznacza również, że nowy wygląd ma być bardziej „kinowy” i zapobiec rozpraszaniu uwagi podczas oglądania filmów.

Ciemniejszy interfejs stał się standardem aplikacji. Korzystają z niego tacy giganci, jak Twitter, Reddit, Pocket czy Discord. Oprócz oczywistych korzyści dla użytkowników jego implementacja wiąże się jeszcze z jednym ciekawym faktem. Według badań przeprowadzonych na iPhonie X, korzystanie jedynie z aplikacji w ciemnym trybie pozwala zaoszczędzić baterię. Oznacza to, że na jednym ładowaniu będziemy mogli obejrzeć więcej filmów na YouTube, w tym więcej reklam, co oczywiście wiąże się z zyskiem dla platformy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne