Połącz się z nami

Newsy

Mobilny YouTube z ciemnym trybem

Na iOS już dzisiaj, wkrótce na Androidzie.

Miłośnicy nocnego oglądania YouTube mogą zacierać ręce – do aplikacji mobilnej nareszcie trafi ciemna skórka, która uprzyjemni korzystanie z niej przy słabym świetle. Na początku pojawi się ona w wersji na iOS.

Ciemny tryb pojawił się w przeglądarkowej wersji YouTube w zeszłym roku i spodobał się użytkownikom tak bardzo, że zapragnęli jej również w aplikacji. Nic dziwnego – podczas przeglądania wideo na ekranie smartfona w ciemnym pokoju rozświetlona aplikacja YouTube potwornie oślepia i rozbudza. Nowa skórka do YouTube będzie wyposażona w ciemnoszare, przytłumione tło, które jest bardziej przyjazne dla użytkowników i mniej męczące dla oczu. YouTube zaznacza również, że nowy wygląd ma być bardziej „kinowy” i zapobiec rozpraszaniu uwagi podczas oglądania filmów.

Ciemniejszy interfejs stał się standardem aplikacji. Korzystają z niego tacy giganci, jak Twitter, Reddit, Pocket czy Discord. Oprócz oczywistych korzyści dla użytkowników jego implementacja wiąże się jeszcze z jednym ciekawym faktem. Według badań przeprowadzonych na iPhonie X, korzystanie jedynie z aplikacji w ciemnym trybie pozwala zaoszczędzić baterię. Oznacza to, że na jednym ładowaniu będziemy mogli obejrzeć więcej filmów na YouTube, w tym więcej reklam, co oczywiście wiąże się z zyskiem dla platformy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wyciekła specyfikacja HTC Desire 20 Pro

Newsy

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

iOS 13.5.1 z aktualizacjami bezpieczeństwa

Newsy

Google prezentuje aplikację do dystansowania społecznego Sodar

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!