Połącz się z nami

Newsy

Nowe ograniczenia prędkości już w AutoMapie

Opublikowane

dnia

AutoMapa, jako pierwszy i jak dotąd jedyny program nawigacyjny na rynku, błyskawicznie zareagowała na zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym i wprowadziła nowe limity prędkości obowiązujące na polskich drogach!

Zmiany w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym Nowe wprowadzające m.in. nowe ograniczenia prędkości zostały uchwalone przez Sejm 29 października, a podpisane przez Prezydenta 18 listopada 2010 roku. W świetle nowych przepisów, od 1 stycznia 2011 roku podniesione zostają limity prędkości na polskich drogach ekspresowych dwujezdniowych i autostradach, które wynosić teraz będą odpowiednio 120 i 140 km/h.

Tuż po opublikowaniu nowelizacji Ustawy w Dzienniku Ustaw, AutoMapa opracowała nową bazę danych dla wszystkich dróg w Polsce, na których zostały podwyższone limity prędkości uaktualniając jednocześnie bazę znaków drogowych z ograniczeniem prędkości znajdującymi się w AutoMapie.

AutoMapa posiada rozbudowaną bazę znaków drogowych pokazującą dopuszczalną prędkość na poszczególnych odcinkach dróg. Przy każdej z sześciu ubiegłorocznych aktualizacji AutoMapy baza znaków drogowych była wzbogacana i na bieżąco aktualizowana. Limity dopuszczalnych prędkości mają również olbrzymie znacznie przy prawidłowym obliczaniu planowanego czasu dojazdu oraz w systemie AutoMapa Traffic pozwalającym na wyznaczanie tras z uwzględnieniem bieżącej sytuacji na drogach i aktualnych korków. Dlatego niezwykle ważne jest, by dane te były zawsze aktualne” – podkreślił Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.

Nowe limity prędkości w AutoMapie pojawią się wraz z nową wersją programu w pierwszych dniach 2011 roku i zostaną udostępnione bezpłatnie wszystkim użytkownikom AutoMapy posiadającym ważną subskrypcję.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne