Połącz się z nami

Newsy

LG prezentuje maseczkę z oczyszczaczem powietrza

Wykorzystuje wymienne filtry i zasilanie z baterii.

Świat technologii mocno się zmienił w ciągu ostatnich kilku miesięcy, co widać także po wchodzących do sprzedaży gadżetach, które na początku roku uznane byłyby za zbędne. Na rynku pojawiła się właśnie maseczka PuriCare od LG – przenośny system filtracji powietrza.

Rozwiązanie oparte jest o system wymiennych filtrów typu H13 HEPA i wiatraków o potrójnej szybkości pracy. Aby z niego skorzystać, wystarczy założyć maseczkę na twarz – według LG nie trzeba nosić przy tym żadnej innej ochrony. PuriCare wyposażone zostało w czujniki, które sprawdzają, czy wdychamy powietrze, czy też je wydychamy, dostosowując pracę wiatraków do aktualnej fazy oddechu.

Zgodnie z zapowiedziami producenta, maseczka nie przeszkadza w swobodnym oddychaniu i jest na tyle wygodna, że można ją nosić nawet przez 8 godzin – na tak długo starcza bowiem zasilający ją akumulator 820 mAh podczas pracy w najniższych ustawieniach. Jeśli użytkownik będzie cały czas korzystać z najwyższego trybu, sprzęt wyładuje się w 2 godziny.

W zestawie z PuriCare sprzedawane będzie także etui ładujące. Wewnątrz znajdą się ultrafioletowe diody LED, które zdezynfekują jego powierzchnię w trakcie ładowania. Urządzenie będzie ponadto łączyło się ze smartfonem i wysyłało użytkownikowi przypomnienia o konieczności wymiany filtrów. Maseczka z oczyszczaczem ma pojawić się na wybranych, bliżej niesprecyzowanych rynkach w ostatnim kwartale 2020 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowe smartwatche HONOR Watch GS Pro i HONOR Watch ES debiutują w Polsce

Newsy

Cyberpunk 2077 znów opóźniony

Newsy

Rozpoczyna się publiczna beta SpaceX Starlink

Newsy

TEST: Kia e-Niro

Moto

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!