Połącz się z nami

Newsy

Krótkoogniskowy projektor z interaktywnym piórem

SANYO wprowadził na polski rynek projektor o bardzo krótkiej ogniskowej – PLC-WL2503 – umożliwiającej uzyskanie obrazu o przekątnej 80″ (203 cm) z odległości 86 cm. Krótka ogniskowa zwiększa komfort projekcji ? projektor nie oślepia prowadzącego, a obrazu nie zasłania cień prowadzącego. Ponadto projektor wyposażony jest w interaktywne pióro i kamerę PLC-WL2503 co sprawia, że dedykowany jest do zastosowań edukacyjnych.

Podstawowa rozdzielczość projektora ? WXGA (1280 x 800) jest zgodna z coraz popularniejszym, panoramicznym formatem obrazu o proporcjach 16:10. Współczynnik projekcji 0,5:1 oraz duży (?20°) zakres regulacji Keystone zapewnia możliwość wyświetlania obrazu o przekątnej w zakresie 60-110 cali (152-280 cm) przy ustawieniu projektora w niewielkiej odległości od ekranu.

 

Pod obiektywem projektora umieszczona jest kamera działająca na podczerwień i współpracująca z interaktywnym piórem. Kamera odbiera sygnały z pióra i przekazuje jego precyzyjne położenie, za pośrednictwem kabla USB do komputera. Pozwala to sterować prezentacją i całym komputerem (uruchamiać aplikacje, sterować ich opcjami) bezpośrednio z poziomu ekranu.

 

Zastosowanie technologii LCD zapewnia doskonały kolorystycznie obraz o jasności 2.500 ANSI lumenów i kontraście 500:1. Oznacza to możliwość uzyskania wiernych oryginałowi i dobrze nasyconych kolorów oraz dużej ilości szczegółów zarówno w najjaśniejszych jak i bardziej zaciemnionych partiach obrazu. Urządzenie wyposażone zostało w złącze HDMI oraz D-Sub.

 

W projektorze PLC-WL2503 wydłużono żywotność lampy aż o 30% – do 4.000 godzin. Nowy, wielowarstwowy filtr powietrza wymaga wymiany dopiero po 4.000 godzin pracy.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Test porównawczy: Projektory sportowe

Testy

Czy mogę wykorzystać projektor zamiast telewizora?

Zapytaj T3

LumiWatch zmienia rękę w ekran dotykowy

Newsy

TEST: Optoma UHZ65 4K

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!